Dlaczego warto mieć nowoczesny pojemnik na jedzenie

Pojemniki na jedzenie to nie tylko wygoda, ale też duża oszczedność. Jeden pojemnik wystarcza na długo. Wybór jest tak duży, że każdy może dobrać odpowiednią dla siebie pojemność, ilość przegródek czy sposób zamykania. Do wyboru są duże pudełka o pojemności nawet 1,5 litra około 6 szklanek jedzena mniejsze - z kilkoma przegródkami - na kawałki owoców czy warzyw, a nawet małe 2-i 1-komorowe pojemniczki na przekąski czy dippy. W zależności od potrzeb możemy wybrać szczelne pojemniki na zupy czy sałaty z sosami, takie jak Lunch Bowl Black+Blum czy szczelne bento boxy Monbento .

bento box MonbentoOszczędzamy nie tylko pieniadze, ale też jedzenie. Mając kilka przegródek, łatwo je zapełnić tym co zostało z obiadu, włożyć do lodówki i nastepnego dnia zabrać do pracy czy szkoły bez konieczności szykownia nowego posiłku.Wszyscy wiemy jak często dzieci nie kończą obiadu w szkole. Może zamiast zostawiać i wyrzucać jedzenie, warto zachęcić dzieci do zabrania jedzenia ze szkoły w pustym lunchboxie po śniadaniu i skonczenie obiadu w domu.

Jeden pojemnik na lunch to dużo mniej zużytych torebek foliowych. Niektórzy codziennie pakuja śniadanie w folię spożywczą czy aluminiową , a to jeszcze w worek czy torebkę, które później wyrzucają. Jedna kilkuosobowa rodzina wyrzuca rocznie do kilkuset torebek foliowych!

Bądźmy eko i nie zaśmiecajmy naszej planety.

Pojemnik na żywność to rozwiązanie, które zapewnia, że będziemy generować mniej smieci.

Większość nowoczesnych lunchboxów jest produkowana z tworzyw nadających się do recyklingu. Nie zawierają ołowiu, ftalanów, PCV ani szkodliwego BPA. Niektóre z nich jak np. kubki termiczne ECO Mug same pochodzą z recyklingu i cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród osób dbajacych o ekologię.

Łatwo zatem zauważyć, że dobrze dobrany pojemnik na żywność może spełnić kilka ważnych funkcji: pomóc w utrzymaniu zdrowych nawyków żywienowych, przyczynić się do oszczędzania jedzenia i pieniędzy, a nawet wspierać naszą planetę!

pojemnik na jedzenie do szkoly
lunch box z termosem pojemnik na jedzenie

Zostaw komentarz