Tritan - co to za tworzywo?

Tritan - co to za tworzywo?

W dzisiejszych czasach, coraz więcej osób zwraca uwagę na jakość i bezpieczeństwo produktów, które kupuje. W odpowiedzi na te potrzeby, pojawił się tritan - nowoczesne tworzywo, które łączy w sobie wytrzymałość, odporność na uszkodzenia oraz bezpieczeństwo dla zdrowia. Czym jest tritan? Jakie są jego zalety oraz dlaczego tak chętnie wykorzystywany jest do produkcji butelek?
Śniadanie - dlaczego to najważniejszy posiłek dnia?

Śniadanie - dlaczego to najważniejszy posiłek dnia?

Śniadanie dostarcza energii potrzebnej do funkcjonowania organizmu oraz wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. W poniższym wpisie, omówimy korzyści płynące ze spożywania pełnowartościowego śniadania, jak również negatywne skutki pomijania tego posiłku.
BPS, BPA i ftalany – czym są i jaki mają wpływ na zdrowie?

BPS, BPA i ftalany – czym są i jaki mają wpływ na zdrowie?

BPA i ftalany to dwie substancje chemiczne, które są powszechnie stosowane w produkcji tworzyw sztucznych. Obie substancje niestety nie mają dobrego wpływu na funkcjonowanie naszego organizmu. Czym są BPA i ftalany, jak działają na organizm, w jakich produktach są stosowane oraz jakie są potencjalne zagrożenia związane z ich obecnością w naszym otoczeniu? Sprawdźcie odpowiedzi na te pytania w poniższym wpisie.
Butelka termiczna czy kubek termiczny - co wybrać?

Butelka termiczna czy kubek termiczny - co wybrać?

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób prowadzi aktywny tryb życia, a także dba o środowisko i zwraca większą uwagę na swoje zdrowie, wybór odpowiedniego wielorazowego naczynia do przenoszenia napoju, staje się kluczowy. Butelka termiczna i kubek termiczny to dwa popularne rozwiązania, które nam to umożliwiają. Czym jednak różnią się od siebie?

Najlepsze termosy obiadowe z twojlunchbox.pl

Najlepsze termosy obiadowe z twojlunchbox.pl

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób dba o zdrową i zrównoważoną dietę, warto zainwestować w dobry termos obiadowy. Dzięki niemu, możemy cieszyć się ciepłym posiłkiem w pracy, szkole czy na wycieczce. Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych termosów obiadowych w naszym sklepie. Znajdziecie w nim pozycje idealne dla dorosłych oraz termosy obiadowe dla dzieci.

Odkryj 7 rodzajów śniadaniówek do szkoły!

Odkryj 7 rodzajów śniadaniówek do szkoły!

Początek nowego roku szkolnego wywołuje różne emocje. Jedni nie mogą doczekać się spotkania z rówieśnikami, inni natomiast są zmęczeni na samą myśl o lekcjach i nauce. Każde dziecko jednak: młodsze i starsze, czuje się znacznie lepiej, kiedy jest odpowiednio przygotowane na ten dzień. Zwykle pamiętamy o podręcznikach, zeszytach i akcesoriach, a co z tak ważnym aspektem jak jedzenie? Czy masz już wybraną śniadaniówkę do szkoły dla dziecka? Czy już wiesz, co będzie jadła Twoja pociecha i w jaki sposób wpłynie to na jej zdrowie fizyczne oraz psychiczne?

Pomyśl o tym teraz, czytając dalszą część tego poradnika!

Jak wybrać śniadaniówkę dla dziecka?

Jak wybrać śniadaniówkę dla dziecka?

Śniadaniówki dla dzieci przeżywają renesans. Coraz więcej rodziców zastanawia się, jaki lunchbox do szkoły będzie najlepszym wyborem? Postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i przygotowaliśmy kompletny poradnik. Dowiesz się z niego nie tylko, dlaczego warto podarować dziecku śniadaniówkę do szkoły, ale również, na co zwrócić uwagę, aby wybrać właściwy model. Czytaj dalej i dowiedz się więcej!
Jaki lunchbox dla dziecka? Ranking najlepszych śniadaniówek w 2023 roku!

Jaki lunchbox dla dziecka? Ranking najlepszych śniadaniówek w 2023 roku!

Lunchbox dla dzieci to pojemnik, dzięki któremu Twoje pociechy mogą jeść zdrowe i zbilansowane posiłki, także w szkole i przedszkolu. Odpowiednio wybrane śniadaniówki z przydatnymi funkcjami i piękną estetyką, mogą sprawić, że „niejadek” nabierze apetytu na zdrowe przekąski, a dzieci pokochają owoce, warzywa i regularne spożywanie dań. Aby maksymalnie ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy dla Ciebie kompletny ranking śniadaniówek. Zapoznaj się z naszymi propozycjami, a wybór pojemnika na jedzenie do szkoły stanie się niezwykle prosty i przyjemny!

Lunch box na sałatkę w kształcie miski - Oxo On The Go

W czym nosić sałatki do pracy?

Sałatki do pracy warto transportować w odpowiednim pojemniku, który spełni nasze oczekiwania dotyczące, na przykład szczelności, czy niemieszania się poszczególnych składników podczas podróży.

Sprawdź koniecznie polecane przez nas pojemniki na sałatkę!
Co zamiast kanapek do pracy? Smaczne propozycje

Co zamiast kanapek do pracy? Smaczne propozycje

Kanapki możesz zrobić z niemalże dowolnym składnikiem, co również często przemawia na ich korzyść. Niemniej jednak po dłuższym czasie możesz poczuć się znudzony wybieraniem ciągle tego samego. Właśnie dlatego proponujemy ci pomysły na smakowite śniadanie, które na pewno przypadnie ci do gustu!
Parzenie herbaty w termosie – jak zrobić to prawidłowo?

Parzenie herbaty w termosie – jak zrobić to prawidłowo?

Napar przygotowany w termosie nie zawsze przypomina w smaku ten, którym możemy cieszyć się w domowym zaciszu. Parzenie herbaty w termosie rządzi się swoimi prawami. Sprawdź, jak prawidłowo przygotować herbatę w termosie.
Zdrowe śniadania dla dzieci do szkoły – sprawdzone pomysły!

Zdrowe śniadania dla dzieci do szkoły – sprawdzone pomysły!

Prawidłowe żywienie jest jednym z najważniejszych czynników pozytywnie wpływających na rozwój dziecka. Odpowiednio skomponowany posiłek dostarczy dziecku energii na cały dzień i pozwoli się skoncentrować podczas lekcji. Nie masz pomysłu na zdrowe i pożywne śniadanie do szkoły? Sprawdź nasze propozycje!