Początek nowego roku szkolnego wywołuje różne emocje. Jedni nie mogą doczekać się spotkania z rówieśnikami, inni natomiast są zmęczeni na samą myśl o lekcjach i nauce. Każde dziecko jednak: młodsze i starsze, czuje się znacznie lepiej, kiedy jest odpowiednio przygotowane na ten dzień. Zwykle pamiętamy o podręcznikach, zeszytach i akcesoriach, a co z tak ważnym aspektem jak jedzenie? Czy masz już wybraną śniadaniówkę do szkoły dla dziecka? Czy już wiesz, co będzie jadła Twoja pociecha i w jaki sposób wpłynie to na jej zdrowie fizyczne oraz psychiczne?

Pomyśl o tym teraz, czytając dalszą część tego poradnika!

 

kolorowe śniadaniówki dla dziecka

Po co Twojemu dziecku śniadaniówka do szkoły?

Niektórzy myślą, że lunchboxy dla dzieci to przeżytek. W końcu mogłoby się wydawać, że dostępność szkolnych obiadów, sklepików czy obiektów gastronomicznych, wypiera przygotowanie posiłków do szkoły. W rzeczywistości jednak jest wręcz przeciwnie: śniadaniówki znów stają się coraz popularniejsze, ponieważ wzrasta świadomość żywieniowa wśród całego społeczeństwa!

Chciałoby się powiedzieć: „W samą porę!”, patrząc, jak przerażające są fakty na temat kondycji i zdrowia młodych osób w Polsce.

Nie twierdzimy, że śniadaniówka do szkoły to „lek na epidemię otyłości i nadwagi”. Jesteśmy jednak przekonani, że lunchbox dla dziecka pozwala budować zdrowe nawyki żywieniowe, takie jak:

 • regularność spożywania posiłków,
 • różnorodność składników odżywczych w diecie,
 • spożywanie zdrowych i urozmaiconych posiłków, bogatych w witaminy i minerały,
 • wzrost świadomości dziecka na temat zdrowych i niezdrowych produktów,
 • odpowiednia podaż kaloryczna, uwzględniająca wiek, rozwój i potrzeby ruchowe dziecka,
 • ograniczenie wysokoprzetworzonej żywności.

Oczywiście, śniadaniówka dla dziecka to jedno, a to, co do niej włożymy – to drugie. Wierzymy jednak, że zakup kolorowego i ładnego pojemnika na jedzenie stanie się początkiem lub kontynuacją zdrowej, smacznej i świeżej diety dla Twojej pociechy!

lunchbox dla dziecka do szkoły to przepis na zdrowie i energię

Zobacz 7 rodzajów śniadaniówek, które pokochają Twoje dzieci: młodsze i starsze

Aby zachować różnorodność i pokazać Ci, jak najwięcej możliwości, przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie 7 rodzajów śniadaniówek różnych producentów. W rezultacie poznasz lunchboxy marki: 

 • Nuumi, 
 • Omie, 
 • Yumbox, 
 • Monbento, 
 • Black+Blum, 
 • Lékué,
 • Trebonn. 

Tym samym możesz porównać produkty poszczególnych firm, a następnie wybrać tę opcję, która będzie najlepsza dla Twojego dziecka.

Proponujemy Ci tylko sprawdzone produkty o najwyższej jakości i posiadające wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa. Oznacza to, że nasze śniadaniówki do szkoły są wykonane z materiałów wolnych od BPA, ftalanów i innych szkodliwych substancji chemicznych. Wszystkie pojemniki są zatem idealne do przechowywania, transportowania i spożywania żywności.

Zaczynamy?

1. Szczelny lunchbox z naklejkami – Nuumi

Śniadaniówki Nuumi to bardzo kompaktowe i szczelne pojemniki. Składają się z 3 elementów: miseczki z przegródkami, pokrywki i obudowy, zamykanej na przycisk. Kompaktowe wymiary powodują, że jest on idealny dla młodszych dzieci, ponieważ nie obciąży ich kręgosłupów. Ponadto płaski kształt z łatwością zmieści się pomiędzy książkami.

W sklepie TwójLunchBox znajdziesz pojemnik Nuumi w dwóch wersjach kolorystycznych: różowej i błękitnej. Świetnym dodatkiem są wodoodporne naklejki, które otrzymujesz w zestawie. Dzięki nim Twoje dziecko będzie mogło dowolnie ozdobić pudełko i nadać mu spersonalizowany charakter.

śniadaniówka do szkoły nuumi lunchbox

2. Śniadaniówka do szkoły z termosem – Omie

Lunchboxy Omie to kolorowe śniadaniówki, które zachwycają swoją funkcjonalnością. Znajdziesz w nich 4 przegródki, które pozwalają na komponowanie wieloskładnikowych dań. Dzięki temu dbanie o zbilansowaną i zróżnicowaną dietę dziecka stanie się jeszcze łatwiejsze!

Pojemniki Omie posiadają wyjmowany termos obiadowy, który zachowuje temperaturę posiłku do 4 godzin. Śniadaniówka jest zamykana na prostą w obsłudze klamrę, która nie sprawia problemu nawet najmłodszym dzieciom. Większa pojemność pozwala natomiast na zapakowanie dużej ilości zdrowego jedzenia, co bez wątpienia przyda się Twojemu dziecku podczas długiego dnia w szkole.

śniadaniówka do szkoły z termosem

3. Lunchbox z przegródkami – Yumbox

Kolekcja Yumbox jest jedną z większych w naszej ofercie. Znajdują się w niej bowiem:

 • stalowe śniadaniówki z kolorową pokrywką i klamrą (zieloną, fioletową, granatową),
 • lunchboxy z przegródkami (czterema, pięcioma, a nawet sześcioma),
 • pojemniki z wyjmowanymi wkładkami o różnych motywach, które interesują dzieci (np. wyprawy kosmiczne, przygody podwodne, samochody wyścigowe).

Każdy z pojemników Yumbox ma płaski kształt, co ułatwia jego transportowanie w plecaku. Pojemność w granicach 550 – 850 ml umożliwia natomiast skomponowanie pełnego dania obiadowego, które zadowoli młodsze i starsze dzieci. 

lunchbox do szkoły z przegródkami yumbox

4. Piękna śniadaniówka dla dzieci – Monbento

Lunchboxy Monbento to niewątpliwie klasyka wśród wszystkich śniadaniówek. Jedna z najpopularniejszych marek na świecie oferuje różnorodne pojemniki na jedzenie do szkoły. Każdy z nich cechuje się wspaniałą estetykę i dbałością o najmniejsze detale. Świadczą o tym doskonale dobrane kolory, ozdobne etykiety, a także kojący design, który pozwala dziecku na moment zwolnić i spokojnie zjeść posiłek.

Śniadaniówki Monbento są dostępne w wersjach mniejszych bez przegródek (idealne na przekąski) oraz większych z dwupoziomową konstrukcją, składającą się z jednego dużego pojemnika i dwóch mniejszych. Bardzo łatwo dobierzesz więc rodzaj, estetykę i rozmiar śniadaniówki do potrzeb swojej pociechy.

śniadaniówka do szkoły monbento

5. Stalowy i stylowy pojemnik dla młodzieży – Black+Blum

Śniadaniówka Black+Blum to jeden z tych pojemników, na którego młodzież i nastolatkowie patrzą z dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego, ponieważ te lunchboxy charakteryzują się dużą elegancją i minimalizmem, który odpowiada starszym dzieciom. Pojemniki są stylizowane na japońskie bento, dlatego wyróżniają się harmonią i idealnym dopasowaniem elementów.

Śniadaniówki są dostępne wersji z bambusową lub stalową pokrywką. Oba warianty są dodatkowo zabezpieczone silikonową opaską, która chroni jedzenie. Co ciekawe, pokrywka z drewna bambusowego jest wielofunkcyjna, bo służy również jako deska do krojenia. Z racji swojej budowy i wykonania są to idealne pojemniki na kanapki oraz przekąski do szkoły.

stalowy pojemnik na jedzenie do szkoły

6. Pojemnik na przekąski – Lékué

Marka Lékué przygotowała zgrabne i piękne pojemniki na przekąski. Doskonała szczelność i różnorodna pojemność powoduje, że nadają się one zarówno do transportu pokarmu stałego (np. chrupiących marchewek, soczystych jabłek), jak i produktów półpłynnych (np. jogurtu z owocami i musli).

Pojemniki Lékué są wyposażone w wygodny uchwyt do przenoszenia, a dodatkowo posiadają silikonową miseczkę do jedzenia. Tym samym Twoje dziecko będzie mogło spokojnie i komfortowo zjeść posiłek w szkole. Co więcej, miseczka umożliwia oddzielenie poszczególnych składników od siebie podczas przechowywania i transportowania żywności.

pojemniki na przekąski lekue

7. Lunchbox i butelka w jednym – Trebonn

Lunchbox Trebonn to wyjątkowe rozwiązania, które są produktami typu 2w1 lub 3w1. W zależności od wyboru możesz bowiem zyskać produkt, który wygląda jak butelka termiczna, a w środku skrywa w sobie również jeden lub dwa pojemniki na jedzenie. W rezultacie Twoja pociecha zyskuje śniadaniówkę do szkoły, w której jednocześnie przetransportuje ulubiony napój oraz zdrowe przekąski.

Poszczególne elementy pojemników Trebonn są bardzo szczelne. Dodatkowo butelka termiczna pozwala na utrzymanie temperatury ciepłego napoju do 12 godzin, natomiast zimnego do 24 godzin. To znakomita informacja dla Twojego dziecka, zwłaszcza podczas zimnych lub upalnych dni w szkole.

lunchbox do szkoły i termos dla dziecka trebonn

Lunchboxy do szkoły – dzieci je kochają!

Nie bagatelizuj korzyści, które wynikają z posiadania śniadaniówki do szkoły. Ten pojemnik może być bowiem początkiem zmian na lepsze, które zadbają o zdrowie psychiczne i fizyczne Twojego dziecka. Ponadto z doświadczenia wiemy, że dzieci kochają jeść świeże i zdrowe posiłki ze swoich kolorowych oraz spersonalizowanych śniadaniówek. 

Produkty, które natomiast znajdziesz w kolekcji naszego sklepu, są gwarancją, że wybierzesz najlepszy możliwy lunchbox. Takie marki, jak: Monbento, Nuumi, Yumbox, Omie, Black+Blum, Lékué oraz Trebonn to światowi producenci, którzy od wielu lat dbają o potrzeby najmłodszych i dorosłych. 

Teraz zyskujesz dostęp do każdego z nich, mogąc swobodnie porównać dowolne produkty, a następnie wybrać ten, który jest według Ciebie najlepszy dla Twojego dziecka!

Zostaw komentarz