Szczelny lunch box na sałatkę Oxo 1.3 l

Sałatka do pracy - pełnowartościowy posiłek bez podgrzewania

W pracy nie zawsze mamy możliwość spożycia ciepłego posiłku - siłą rzeczy pozostajemy często przy kanapkach. Alternatywą dla kanapek są, na szczęście, sałatki.

Sałatka do pracy, pojemnik na jedzenie, lunch box czarny MonbentoSałatka obiadowa doskonale smakuje na zimno i bez problemu możesz ją przygotować tak, aby stanowiła zbilansowany posiłek, Pamiętaj, by poza warzywami (bądź owocami), zawierała źródła białka, tłuszczu i węglowodany złożone.

Sałatka do pracy może być przygotowana na wiele sposobów, Do jednych z najbardziej popularnych należą: sałatki z ryżem i sałatki makaronowe, ale coraz częściej sięgamy również po, na przykład, kaszotto.

Sałatki do pracy warto transportować w odpowiednim pojemniku, który spełni nasze oczekiwania dotyczące, na przykład szczelności, czy niemieszania się poszczególnych składników podczas podróży.

Jak wybrać pojemnik na sałatkę?

Lunch box na sałatkę powinien być łatwy w transporcie i wygodny w korzystaniu.

W przygotowywaniu sałatek ważne są detale, takie, jak przyprawy, dressing, czy dodatki typu parmezan lub grzanki. Niektóre rodzaje sałatek smakują lepiej, gdy składniki dodamy dopiero tuż przed spożyciem całości, dlatego dobrze jest wziąć pod uwagę, czy dany lunch box umożliwia nam rozdzielenie poszczególnych elementów posiłku.

Lunch box zakręcany jak słoik - 600 ml, limonkowy marki Lekue
Istnieją zwolennicy przenoszenia sałatek w lunch boxach przypominających słoik, które zajmują niewiele miejsca. W tej kategorii dużą popularnością cieszą się zakręcane pojemniki z uchwytem marki Lekue wyposażone w wyjmowaną, silikonową wkładkę, w której można umieścić, na przykład grzanki.


Wielbiciele sałatek cenią sobie również lunch boxy posiadające pojemniczki na sos. Taki pojemniczek na sos można dokupić do swojego ulubionego, już posiadanego pudełka na jedzenie (pojemniczki na sos znajdziesz w kategorii "Akcesoria" w naszym sklepie). 

Płaski lunchbox z akcesoriami na sałatkę i inne dania - Black+BlumNiektóre lunch boxy kupisz z pojemniczkiem na sos lub przyprawy już w zestawie. Jako przykład można tu podać, chociażby, miskowaty pojemnik marki Oxo lub stosunkowo płaski i kompaktowy lunch box na posiłki typu bento marki Black+Blum (wyposażony również w widelec i miseczkę służącą za dodatkową przegródkę).

Poza pojemniczkami, lunchboxy na sałatkę mogą posiadać również inne akcesoria, jak sztućce, czy wkład chłodzący.

Szczelny lunch box na sałatkę 

Ze względu na fakt, ze często nosimy sałatkę już wymieszaną z sosem albo warzywa, które są mokre, warto również zwrócić uwagę, by nasz pojemnik był szczelny - zwykle taka informacja jest zawarta w opisie produktu.

Sprawdź koniecznie polecane przez nas pojemniki na sałatkę!

Zostaw komentarz