Piętrowy pojemnik Monbento Original Ginkgo

Wiele osób przyznaje, że kanapki są dla nich najprostszą i najszybszą opcją, jeśli chodzi o śniadanie. Na dodatek kanapki możesz zrobić z niemalże dowolnym składnikiem, co również często przemawia na ich korzyść. Niemniej jednak po dłuższym czasie możesz poczuć się znudzony wybieraniem ciągle tego samego. Właśnie dlatego proponujemy ci pomysły na smakowite śniadanie, które na pewno przypadnie ci do gustu!

Spis treści:

  1. Co zamiast kanapek do pracy będzie dla ciebie doskonałym wyborem?
  2. Co zamiast kanapek? Wybierz naleśniki!
  3. Co jeść zamiast kanapek? Lekkostrawna sałatka
  4. Co zamiast kanapek na śniadanie? Coś słodkiego

Co zamiast kanapek do pracy będzie dla ciebie doskonałym wyborem?

Lubisz owsianki? Jeśli twoja odpowiedź brzmi „nie”, najpewniej nie próbowałeś jeszcze tych najlepszych! Owsianki dają bardzo dużo możliwości, ponieważ możesz dodać do nich wszystkie ulubione składniki. Do tego owsianka będzie jeszcze lepsza, jeśli wieczór przed podaniem umieścisz ją w lodówce. Jeśli nie wiesz, co zamiast kanapek do pracy będzie dla ciebie najlepszą propozycją, owsianka na pewno zaspokoi twoje potrzeby. Zdecyduj się na wariant ze świeżymi owocami albo słodkimi dodatkami, takimi jak masło orzechowe czy syrop klonowy. Jeśli do tego wybierzesz lunchobox z przegródkami, na pewno wygodnie przetransportujesz posiłek do miejsca pracy. Idealnie sprawdzą się tu lunchboxy Monbento lub Nuumi

lunchbox Nuumi

 

Co zamiast kanapek? Wybierz naleśniki!

Naleśniki to kolejna bardzo ciekawa propozycja na posiłek do pracy, jeśli masz już dość klasycznych kanapek. Zwłaszcza jeśli skorzystasz z gotowych mieszanek, usmażysz je w dosłownie kilka chwil! Możesz jeść je same albo dobrać do nich ulubione owoce, bitą śmietanę, słodkie kremy czy każdy inny, dowolny składnik.

Co jeść zamiast kanapek? Lekkostrawna sałatka

Jeśli nadal nie wiesz, co jeść zamiast kanapek, lekka sałatka na pewno przypadnie ci do gustu. Wykorzystaj gotowy miks sałat albo skomponuj go na bazie swoich preferencji. Dodaj pomidorki, paprykę, kukurydzę, opcjonalnie szynkę lub tofu i wymieszaj z ulubionym sosem.

Omie lunchbox

Wystarczy ci wygodna i przestronna torba na jedzenie, np. marki Iris Barcelona, aby wygodnie zabrać wszystko ze sobą do miejsca pracy!torba termiczna do pracy

Co zamiast kanapek na śniadanie? Coś słodkiego

Jeśli lubisz słodkości, wybierz dla siebie coś z tej kategorii. W domu bez problemu przygotujesz sobie szybkie muffinki albo ciasto brownie. Bez problemu podzielisz je na więcej części, dzięki temu będziesz mieć gotowe śniadanie na kilka dni. To dobra opcja, gdy nie wiesz, co zamiast kanapek na śniadanie okaże się najlepsze.

 

Ewa Staśkiewicz