Mały termos na kawę lub herbatę = Lurch 450 ml

Termos jest praktycznym gadżetem, który można zabrać ze sobą na spacer, czy biwak. Szczególne zastosowanie znajduje on jesienią i zimą, kiedy ciepły napój, taki jak herbata fantastycznie rozgrzeje organizm i doda energii, gdy przebywamy na zewnątrz w chłodny dzień. Jak prawidłowo przygotować herbatę w termosie?

Spis treści:

  1. Parzenie herbaty w termosie – o czym pamiętać?
  2. Jak zaparzyć herbatę w termosie?
  3. Jak prawidłowo zadbać o termos?

Parzenie herbaty w termosie – o czym pamiętać?

Napar przygotowany w termosie nie zawsze przypomina w smaku ten, którym możemy cieszyć się w domowym zaciszu. Parzenie herbaty w termosie rządzi się swoimi prawami. Trzeba przestrzegać kilku zasad, aby przypominała ona tę, którą mamy okazję pić codziennie z ulubionego kubka. Do przygotowania herbaty w termosie najlepiej nadają się wszelkie odmiany czarnej herbaty. Inne rodzaje mogą okazać się zbyt delikatne. Bez problemu można osłodzić ją w termosie przy pomocy miodu lub zwykłego cukru. Taki napój z pewnością doda nieco energii podczas wyprawy.

Jak zaparzyć herbatę w termosie?

Jeśli termos nie jest wyposażony w specjalne sitko, w którym można umieścić liście herbaty, warto zaparzyć ją w szklanym dzbanku, a termosu użyć jedynie jako pojemnik do przenoszenia tego napoju. Herbatę w torebkach można zaparzyć bezpośrednio w termosie, należy zachować jednak ostrożność, aby sznureczek nie wpadł do środka. Przygotowując herbatę, trzeba pilnować czasu jej parzenia, a także usunąć jej liście i torebki z wnętrza termosu. Jak zaparzyć herbatę w termosie z dodatkami? Można wzbogacić jej smak m.in. cytryną, czy imbirem. Warto pamiętać, że ścianki termosu mogą pochłonąć intensywny smak tych dodatków, warto więc posiadać oddzielny termos, w którym będzie przygotowywana taka herbata.

Jak prawidłowo zadbać o termos?

Ścianki termosu mają to do siebie, że szybko pochłaniają zapach wybranych napojów. Z tego powodu trzeba prawidłowo dbać o termos do kawy i na herbatę. Przed przelaniem gorącego napoju do termosu najlepiej jest wlać odrobinę wrzątku do środka tak, by jego ścianki stały się bardziej elastyczne, a po powrocie do domu trzeba niezwłocznie usunąć napój z termosu i dobrze go umyć. Nie należy także pozostawiać w środku torebek, fusów i liści. Po umyciu należy zostawić termos do całkowitego wysuszenia, a także przechowywać niezłożony, co pozwoli zminimalizować utrzymywanie się zapachu wewnątrz termosu.

Nie wiesz jaki termos spełni wszystkie Twoje oczekiwania? Sprawdź naszą ofertę, w której znajdziesz najlepszy termos dla siebie!

Zostaw komentarz