W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób dba o zdrową i zrównoważoną dietę, warto zainwestować w dobry termos obiadowy. Dzięki niemu, możemy cieszyć się ciepłym posiłkiem w pracy, szkole czy na wycieczce. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie najlepszych termosów obiadowych w naszym sklepie. Znajdziecie w nim pozycje idealne dla dorosłych oraz termosy obiadowe dla dzieci.

Czym są termosy obiadowe i dlaczego warto je wykorzystywać?

Termos obiadowy to specjalny rodzaj termosu przeznaczony do przechowywania i transportowania gorących posiłków. Warto mieć taki termo, ponieważ zapewnia on utrzymanie odpowiedniej temperatury jedzenia przez dłuższy czas. Dzięki temu, termosy obiadowe zapewniają możliwość spożywania ciepłych posiłków w dowolnym miejscu i czasie. Doskonale sprawdzają się w sytuacjach, gdy nie mamy dostępu do kuchni czy mikrofalówki, na przykład w pracy, szkole, czy podczas wycieczek.

Jak wybrać termos obiadowy?

Wybierając termos obiadowy, warto zwrócić uwagę na następujące kryteria:

  • pojemność termosu i wymiary - dostosowana do ilości jedzenia, którą planujesz zabrać ze sobą;

  • utrzymanie temperatury - termos powinien utrzymywać ciepło przez co najmniej kilka godzin;

  • szczelność - aby uniknąć wycieków i rozlania jedzenia;

  • materiał wykonania - najlepiej wybrać termos wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej;

  • łatwość czyszczenia - termos powinien być prosty w utrzymaniu czystości.

Na rynku dostępne są najpopularniejsze termosy obiadowe różnych marek, które spełniają powyższe kryteria. Warto zwrócić uwagę na opinie innych użytkowników oraz porównać różne modele przed podjęciem decyzji o zakupie.

Zestawienie najlepszych termosów obiadowych

Na rynku dostępne są najpopularniejsze termosy obiadowe różnych marek, które spełniają powyższe kryteria. Warto zwrócić uwagę na opinie innych użytkowników oraz porównać różne modele przed podjęciem decyzji o zakupie.

Termos obiadowy utrzymujący długo ciepło

To jak długo nasz termos będzie utrzymywał ciepło ma ogromne znaczenie, szczególnie jeśli wiemy, że od momentu nałożenia posiłku do jego spożycia z pewnością minie kilka godzin. Jeśli zależy wam, aby termos jak najdłużej utrzymał ciepło, to poniższe pozycje doskonale się sprawdzą.

MONBENTO ELEMENT termos obiadowy, Onyx

Ten klasyczny i wyglądający niepozornie termos jest jednym z najchętniej wybieranych termosów obiadowych na rynku. Marka Monbento zadbała o jego minimalistyczny wygląd, szeroki wlew, stosunkowo małe wymiary, by każdy mógł po niego sięgnąć. Co najważniejsze ten termos ze stali nierdzewnej utrzyma ciepło posiłku do 10 godzin! Termos ma pojemność 550 ml i sprawdzi się dla dorosłych i dla dzieci. Dostępny jest również w innych wariantach kolorystycznych.

 

STANLEY ADVENTURE termos obiadowy z łyżko-widelcem

Marka Stanley cieszy się dużą rozpoznawalnością wśród produktów, w których możemy przewozić żywność oraz napoje. Ten termos obiadowy jest jednym z najpopularniejszych w ich ofercie między innymi ze względu na bardzo długi czas utrzymywania ciepła – aż do 12 godzin! Wygląd termosu jest klasyczny i wykonany został z najwyższej jakości stali nierdzewnej, a jego pojemność to 0,53 l. Dodatkowo do termosu dołączony jest łyżkowidelec, a na wieczku korka umieszczona jest niewielka komora, która umożliwia przenoszenie drobnych przekąsek czy suchych dodatków do posiłków.

 

Termos obiadowy dla dzieci

W przypadku termosów obiadowych dla dzieci, warto zwrócić uwagę na modele niewielkich rozmiarów, o mniejszej pojemności, ale także design, który sprawi, że dziecko z radością będzie zabierać swój ciepły posiłek do szkoły. Produktami, które spełniają te kryteria będą:

KAMBUKKA BORA termos obiadowy, Baby Pink

Termos opracowany przez markę Kambukka jest niewielki – ma zaledwie 10 cm średnicy i wysokości, oraz pojemność 400 ml. Utrzymuje ciepło posiłku do 6 godzin. Jest szczelny, więc nie trzeba martwić się o ewentualne rozlewanie. Wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Dostępny jest również innych wersjach kolorystycznych. Z powodzeniem może być stosowany także jako termos obiadowy dla dorosłych.

 

MONBENTO CAPSULE termos obiadowy dla dzieci, Racoon

Monbento termos obiadowy jest uwielbiany przez dzieci między innymi przez piękny kolorowy design i wzór. Docenią go także rodzice, ze względu na wykonanie – wysokiej jakości stal nierdzewna, szczelność oraz możliwość mycia w zmywarce. Zajmuje niewiele miejsca, dlatego sprawdzi się zarówno dla małych, jak i większych dzieci. Dostępny również ze wzorem FOX.

 

Mały termos obiadowy

Jeśli naszym głównym kryterium wyboru jest wielkość termosu, to oprócz termosów, które oferowane są między innymi dla dzieci (zwykle one mają małą pojemność i niewielkie wymiary), warto sprawdzić także:

STANLEY ADVENTURE, termos obiadowy, biały

Mały termos marki Stanley, ma pojemność 350 ml i utrzymuje ciepło posiłku do 4 godzin. Odpowiednia budowa, dobrze zaprojektowana nakrętka i uszczelnienie, zapewniają dobrą szczelność termosu. Co ciekawe, termos ten utrzyma zarówno ciepło, jak temperaturę zimnego posiłku. Z powodzeniem nada się zatem do deserów, sałatek czy zimnych przekąsek.

 

Termos obiadowy do pracy

Jakie jeszcze termosy polecamy? W ofercie naszego sklepu dostępne są także świetne termosy z łyżką marki Black+Blum oraz Stanley.

BLACK+BLUM FLASK FOOD termos obiadowy z łyżką, oliwkowy

Pojemność tego termosu jest idealna na porcję obiadową lub przekąskę do pracy - podtrzymuje ciepło posiłku do 6, a zimno nawet do 8 godzin. Jest całkowicie szczelny i nie zajmuje wiele miejsca w torbie. Dostępny także w innej wersji kolorystycznej: morski.

 

STANLEY CLASSIC termos obiadowy, czarny

Termos obiadowy Stanley o pojemności 400 ml, który utrzyma temperaturę jedzenia do 7 godzin. Ma wygodny szeroki wlew i nadaje się do mycia w zmywarce. To stylowy termos obiadowy dla dorosłych, a w szczególności może spodobać się mężczyznom.


 

Termosy obiadowe możemy dobierać w zależności od naszych indywidualnych preferencji. Na rynku dostępnych jest już wiele produktów, wśród których możemy znaleźć ten idealny termos dla dziecka, termos do pracy lub termos długo utrzymujący ciepło. A czy wy znaleźliście już swój idealny termos?

Zostaw komentarz