W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób prowadzi aktywny tryb życia, a także dba o środowisko i zwraca większą uwagę na swoje zdrowie, wybór odpowiedniego wielorazowego naczynia do przenoszenia napoju, staje się kluczowy. Butelka termiczna i kubek termiczny to dwa popularne rozwiązania, które nam to umożliwiają. Czym jednak różnią się od siebie?

Czym jest butelka termiczna?

Butelka termiczna, nazywana również termo butelką lub butelką termos, to pojemnik wykonany z materiałów o wysokich właściwościach izolacyjnych, takich jak stal nierdzewna czy szkło. Ścianki butelki termicznej zazwyczaj są podwójne, co pozwala na utrzymanie temperatury napoju przez dłuższy czas. Butelki termiczne świetnie sprawdzają się podczas podróży, wycieczek, czy aktywności na świeżym powietrzu, gdy chcemy mieć ze sobą ciepły lub zimny napój.

Butelki termiczne dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach i stylach. Większość butelek termicznych posiada szczelne zamknięcie, co pozwala na bezpieczne przenoszenie napojów bez obaw o wyciek.

Wśród najchętniej wybieranych butelek termicznych w naszym sklepie znajdują się:

 

Czym jest kubek termiczny?

Kubek termiczny, nazywany często termosem, to także pojemnik, który utrzyma temperaturę utrzymuje temperaturę naszego napoju. Kubki termiczne są szczególnie popularne wśród osób, które chcą mieć ze sobą ciepły napój do pracy, na uczelnię czy podczas spacerów. Dostępne na rynku kubki termiczne, charakteryzują się aktualnie doskonałą szczelnością, więc nie musimy obawiać się rozlewania. Niektóre kubki termiczne posiadają dodatkowe funkcje, takie jak podwójne ścianki, powłokę antypoślizgową czy specjalne zamknięcie, które ułatwia picie napoju bez konieczności zdejmowania pokrywki.

Jakie są najchętniej wybrane kubki termiczne w naszym sklepie?


Butelka termiczna czy kubek termiczny – co wybrać?

Skoro oba te produkty wykazują właściwości termoizolacyjne i spełniają podobne funkcje to, na który produkt lepiej się zdecydować? Choć różnice wydają się ledwo zauważalne, kilka z nich możemy z łatwością wyróżnić, co może pomóc w wyborze idealnego termo pojemnika.

Właściwości termoizolacyjne

Pierwszą i najważniejszą różnicą między kubkiem termicznym, a butelką termiczną, będą właściwości termoizolacyjne, które zapewniają. Butelka termiczna cechuje się zwykle podwójnymi ściankami, które są w stanie utrzymać ciepło i zimno napoju na dłużej niż kubek termiczny. Zwykle to nieduża różnica, lecz gdy butelka termiczna utrzyma zimno i ciepło około 12 godzin, kubek termiczny, na co wpływ ma między innymi jego mniejsza pojemność, utrzyma temperaturę około 10 godzin, lub mniej. Różnice te zależą jednak od marki i danego produktu.

Budowa i wygląd

Kolejną różnicą, którą możemy dostrzec gołym okiem, będzie wygląd i poszczególne elementy butelki i kubka termicznego.

Butelka termiczna, jak sama nazwa wskazuje, ma kształt butelki, zwykle z jednym, nieco szerokim otworem do nalewania lub bezpośredniego pica. Niektóre butelki termiczne dostępne są również ze słomką.

Kubek termiczny charakteryzuje się dwoma otworami – szerokim do nalewania napoju oraz małym w pokrywie zamykającej, który umożliwia picie, oraz dzięki czemu temperatura napoju pozostaje odpowiednia ciepła lub zimna przez dłuższy czas.

Pojemność

Kolejną rzeczą, która nieco odróżnia termo butelki od kubków termicznych jest ich pojemność. Podczas, gdy butelki termiczne dostępne są w wielu rozmiarach, nawet do 1 L, to kubki termiczne znajdujemy zwykle w pojemności nieco przekraczającej maksymalnie 500 ml. Pojemność najpopularniejszych kubków termicznych mieści się od 300 ml do 500 ml.

Funkcjonalność

Wybierając dla siebie naczynie o właściwościach termicznych, które ma służyć głównie przenoszeniu ciepłego lub zimnego napoju, powinniśmy zadać sobie jeszcze jedno pytanie – jak dokładnie chcemy z niego korzystać? Jeśli głównym celem jest wypicie napoju bezpośrednio, w krótkim czasie np. w drodze do pracy, szkoły czy krótkim spacerze, który chcemy mieć pod ręką, to zdecydowanie wygodniejszą opcją będzie kubek termiczny.

Chcąc jednak zabrać swój ulubiony zimny napój, koktajl lub ciepłą herbatę na całodniową wycieczkę lub chcąc by towarzyszył nam cały dzień przy wykonywaniu obowiązków, to praktyczniejsza może okazać się butelka termiczna. Nie tylko mamy możliwość dobrania odpowiedniej pojemności – nawet do 1 l, ale także spokojnie możemy wrzucić ja do torebki czy plecaka bez obaw, że cokolwiek się wyleje.

 

Różnice pomiędzy kubkiem termiczny, a butelką termiczną są niewielkie, jednak, gdy stoimy przed wyborem idealnego produktu dla siebie, warto dokładnie im się przyjrzeć. Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas różnice między właściwościami termoizolacyjnymi, pojemnością i budową, a także wskazówki dotyczące funkcjonalności, ułatwią wam wybór. Dajcie znać jaki kubek termiczny lub butelkę termiczną wybierzecie dla siebie.

Zostaw komentarz