wystarczy, że potrafimy cieszyć się z błahych spraw...

Wakacje spędzmy w różnych miejscach … może to być  ukochana działka, góry, jeziora  czy ulubiona plaża nad morzem. Można odpoczywać pieląc ogródek, skakać ze szczęścia na widok zielonego groszku czy odpoczywać na hamaku! Góry, jeziora  za każdym razem możemy odkryć tu coś nowego!  Można się w nie wpatrywać i cieszyć ich widokiem bez końca. Spacery . Widok natury uspakaja , dodaje energii i radości. 

Czasmi do szczęścia nie potrzeba wiele, wystarczy, że potrafimy cieszyć się z błahych spraw. Te nasze małe i duże szczęścia powodują, że jesteśmy zdrowsi, nasze pozytywne emocje wpływają na naszą urodę, zdrowie psychiczne i fizyczne. Nie ma znaczenia, że zmęczy nas pochylanie się nad zbieranymi poziomkami, ma znaczenie, że możemy je z uśmiechem zebrać i ze smakiem zjeść.

Wakacje to też jedzenie

Niestety okazuje się, że podczas wakacji wiele osób przybywa na wadze. Wiąze sie to z dużo większą ilością jedzenia oraz picia w czasie wolnym.  Warto zatem pamiętać aby jeść mądrze i nie zmieniać drastycznie dobrych nawyków żywieniowych, szczególnie jeśli wcześniej udało nam się je nabyć. Idąc na wycieczkę w góry, na plażę  czy na działkę nie zapomnijmy o zdrowych przekąskach zamiast chipsów czy batonów. Przygotujmy jedzenie na drogę w domu tak, aby mieć je pod ręką i nie szukać przekąsek w przydrożnych sklepikach czy na straganach.  Zaplanujmy swoje wakacyjne  menu tak, żeby zawierało dużo owoców, warzyw, chude mięso, produkty pełnoziarniste. Dzięki temu nasz organizm nie tylko w pełni wypocznie, ale też pozostanie w dobrej formie przez całe wakacje

lunchboxy monbento

Zostaw komentarz