Lato to idealna pora żeby wybrać się na piknik

Bo komu z nas nie marzy się relaks na łonie przyrody, pośród zapachu świeżych kwiatów, szumu drzew, śpiewu ptaków z ulubioną przekąską w ręce. Wakacje to wprost wymarzony czas na piknikowanie, a więc warto wykorzystać go jak najlepiej. Można zorganizować piknik dla ukochanego, rodziny lub przyjaciół. Można go urządzić praktycznie wszędzie: na łące, leśnej polanie, w parku czy nad jeziorem, we własnym ogródku lub miejscu do tego wyznaczonym. Można połączyć piknik z grillowaniem lub ogniskiem… Wystarczy tylko skrawek zieleni o wymiarach odpowiadających rozmiarom standardowego koca piknikowego!

butelka termiczna Bali

Co robimy? Organizujemy! Obdzwaniamy przyjaciół… im nas więcej tym lepiej , robimy listę zakupów i zabieramy się za przekąski, ciastka, ciasteczka, drożdżówki  mnóstwo innych wspaniałych potraw na wynos. Przed wyjściem z domu przekładamy je do pojemników przeznaczonych na żywność - kiedy dojedziemy na miejsce, wszystko będzie na swoim miejscu , nie wyiesza sie i nadal bedzie apetyczne! Wybierając się na odpoczynek na zielonej trawce nie można jednak zapominać o kilku dodatkowych, praktycznych drobiazgach, które z pewnością ułatwią przygotowanie pikniku. Aby jedzenie zachowało swoje walory smakowe przydatna będzie  torba termoizolacyjna, która pomoże zachować świeżość potraw nawet przez kilka godzin. Z torbą termiczną możemy zabrać nawet ciasteczka z czekoladą i cieszyć się nimi w gronie znajomych.  

Jeśli przygotowujemy świeże warzywa, takie jak pomidory, ogórki czy sałatę, warto je posolić lub polać sosem dopiero na miejscu. Jeśli zrobimy to wcześniej, puszczą sok i będą bardzo miękkie. Pozostałe potrawy i przekąski, w jak największym stopniu przygotujmy w domu, jest to o wiele łatwiejsze niż w plenerze. Dobrej zabawy!

lunchbox black blum

Aleksander Woźnica