Co jest bardziej przydatne - kubek, czy termos?

Zabrakło Ci czasu, na spokojne wypicie porannej kawy w domu? Może planujesz długą wycieczkę w zimowym klimacie? W jednej i w drugiej sytuacji zdecydowanie przyda Ci się przedmiot, który umożliwi transport ciepłego napoju, rozgrzeje Cię w razie potrzeby i zapewni energię na cały dzień. Jednak co sprawdzi się lepiej, termos, czy kubek termiczny?

Spis treści:
  1. Kubek termiczny czy termos - co wybrać na wycieczkę
  2. Termos czy kubek termiczny - co wybrać na krótkie trasy
  3. Termos a kubek termiczny - na co zwrócić uwagę przy wyborze

Kubek termiczny czy termos - co wybrać na wycieczkę

Jesienne i zimowe krajobrazy są niezaprzeczalnie piękne i dlatego też wiele osób decyduje się na wędrówki właśnie w tych porach roku. Wiąże się to również z tym, że temperatury podczas takich wypraw są niskie i należy zadbać o odpowiednie nawodnienie i ogrzanie organizmu. W tym przypadku dylemat nad wyborem kubek termiczny czy termos jest bardzo prosty do rozwiązania. Termosy poradzą sobie idealnie na długich trasach, ponieważ zachowują temperaturę napoju nawet do kilkunastu godzin. Ponadto ich pojemność jest większa, dzięki czemu przygotowana kawa, czy herbata prawdopodobnie wystarczy na całą podróż i rozgrzeje podczas odpoczynku.

Termos czy kubek termiczny - co wybrać na krótkie trasy

Potrzebujesz zabrać ze sobą kawę lub herbatę do biura albo na spotkanie w mieście? Termos czy kubek termiczny - tym razem odpowiedź również nie jest trudna. Na krótkie dystanse świetnie sprawdzą się kubki termiczne, ze względu na swoją lekkość i niewielki rozmiar. Z takiego naczynia również wygodniej pije się, podczas podróży komunikacją miejską lub samochodem czekając w korku. Takie naczynie pozwoli również utrzymać odpowiednią temperaturę napoju przez kilka godzin. Wybierając taki kubek, zazwyczaj można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, ponieważ mają one różne wzory, kolory i nadruki, więc każdy znajdzie coś dla siebie i dopasuje do swojego stylu.

Kubek termiczny do samochodu

Termos a kubek termiczny - na co zwrócić uwagę przy wyborze

Podstawowymi kryteriami wyboru powinny być cena, pojemność oraz funkcjonalność. Za dobry kubek utrzymujący ciepło często trzeba zapłacić podobną kwotę jak za solidny termos, jednak nie warto oszczędzać, ponieważ dzięki temu zyskasz produkt, który posłuży Ci lata. Dylemat pod tytułem „termos a kubek termiczny” powinna rozwiązać kwestia pojemności. Kubek może zmieścić do 0,5 l gorącego napoju, ale jest bardziej mobilny i łatwy w transporcie, natomiast do termosu można nalać nawet do kilku litrów kawy lub herbaty, jednakże zajmie więcej miejsca w torebce, czy plecaku. Jeśli chodzi o funkcjonalność tych produktów, to niezwykle ważne będą szczelność, czas utrzymywania pożądanej temperatury napoju oraz waga.

Zostaw komentarz