Zjedzenie w ciągu dnia pracy zdrowego posiłku to sprawa tyleż ważna, co zaniedbywana. Nie bez powodu w wielu firmach funkcjonuje obowiązkowa przerwa na lunch, a niektóre firmy nawet fundują pracownikom obiady w bufetach.  Według zasad zdrowego żywienia powinniśmy jeść 4 – 5 posiłków dziennie. Ale jak to zrobić, gdy w pracy spędzamy często cały dzień?

lunchbox do pracy

Lunch do pracy przygotuj w domu

Jednym z rozwiązań jest przygotowanie sobie jedzenia wcześniej w domu i zabranie go ze sobą, żeby zawsze mieć pod ręką zdrową przekąskę i nie jeść przymusowo tego, co akurat jest dostępne w biurowym sklepiku, czyli zwykle batona lub ciasteczko. Przygotowanie zdrowych przekąsek wcale nie musi być skomplikowane. Jeśli nie mamy czasu czy możliwości przygotowania obiadu na wynos, zawsze możemy szybko pokroić trochę owoców lub warzyw, np.: jabłek, bananów, marchewki, czy jakichkolwiek produktów, jakie mamy pod ręką w domu; do osobnej przegródki zapakować na przykład wafle ryżowe, czy kukurydziane przełożone serkiem lub miodem; lub kanapkę z pełnoziarnistego pieczywa. Do tego najprostszy sos w postaci jogurtu naturalnego lub wymieszanego z ulubionymi przyprawami, orzechami, czy suszonymi owocami. Dzięki takiemu „bagażowi podręcznemu” przez cały dzień będziemy mieli pod ręką zdrowe jedzenie, by natychmiast uspokoić pojawiające się ssanie w żołądku, zanim poziom cukru spadnie nam do poziomu, przy którym będziemy „rzucać się” na cokolwiek jadalnego , co znajdzie się w pobliżu, czyli zwykle wspomnianego już batona, pączka, czy inny „przysmak”.

pojemnik na przekąski Smash

Zapakuj w nowoczesny lunch box

Często dużym problemem jest wygodne zapakowanie jedzenia. Tymczasem na rynku dostępnych jest już wiele ładnych i przede wszystkim funkcjonalnych pojemników na lunch do pracy – tzw. lunch boxów, które mogą sprawić, że codzienne pakowanie jedzenia na wynos przestanie być jakimkolwiek problemem. Na przykład australijskie lunch boxy z serii Smash – produkowane w wersji większej i mniejszej – idealnie nadają sie do wygodnego zapakowania i zabrania różnorodnych przekąsek. Lunch boxy Smash mają wiele przegródek, którymi możemy podzielić komorę lunch boxa lub je wyjąć, jeśli wolimy wypełnić całą komorę jedną przekąską. Lunch box jest też wyposażony w dwa szczelne, pojemne pojemniczki na jogurt, czy sos.

lunchbox szczelny z przegródkami

Lunch box Smash można zapakować do specjalnie do niego zaprojektowanego, nowoczesnego, neoprenowego pokrowca lub torby termicznej, które sprawią, że jedzenie dłużej pozostanie świeże i ułatwi jego przenoszenie.

torba termiczna na lunch Monbento