Kubki termiczne

stały się w ostatnim czasie jednym z niezbędnych elementów codziennego wyposażenia. Do kubka termicznego zabrać można swoją ulubioną porcję kawy, herbaty, naparu czy soku. Towarzyszyć może nam podczas podróży – tej krótszej w samochodzie lub środkach komunikacji miejskiej, czy w trakcie pokonywania dłuższej trasy. Kubek termiczny szczelny sprawdzi się dla dziecka do szkoły. Wykorzystać kubek termiczny można także jako kubek biurowy – aby móc dalej pracować bez wstawania po kolejną filiżankę herbaty lub kawy.

kubek termiczny do pracy

Na rynku obecne są kubki

  • z tworzywa sztucznego, 
  • stalowe, 
  • z wkładami ceramicznymi, 
  • szklane a nawet wykonane z pozostałych materiałów biodegradowalnych. 

Cechują się one różną długością czasu utrzymywania temperatury – w zależności od potrzeb klienta. Kubek Kambukka czy Stanley– będący najpopularniejszym przykładem kubka stalowego – utrzymuje temperaturę, jak najlepszy termos.

Dzięki temu, że każdy kubek termiczny jest wielokrotnego użytku w znacznym stopniu ogranicza ilość zużywanych śmieci. Ponadto wiele z nich wykonanych jest z materiałów, które można oddać do recyclingu.

kubek termiczny szczelny

Kubki termiczne i oszczędność idą w parze!

Jedną z podstawowych oszczędności w posiadaniu kubka termicznego jest możliwość transportowania w nim własnego napoju. Takie rozwiązanie ma wielu zwolenników – ulubiona kawa lub inny, przygotowany w domowym zaciszu napój rozgrzewający (np. napar z imbiru i cytryny ), smakuje najlepiej. Jest to też zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż codzienne wizyty w kawiarni.

W związku z wprowadzanymi w wielu krajach ograniczeniami dotyczącymi używania jednorazowych produktów plastikowych, wiele kawiarni wprowadza zniżki dla osób odwiedzających je z własnymi kubkami. Inicjatywa ta, zyskuje w ostatnim czasie na popularności, w związku z czym warto wziąć ze sobą własny kubek termiczny i w drodze do pracy zapłacić mniej.

Mając na uwadze ten trend, producenci wiodących kubków termicznych poszerzyli swoje katalogi o kolejne warianty. Dostępne są, wielokrotnego użytku kubki, jak np. kubek bambusowy.

Mały kubek termiczny do espresso – np. Aladdin lub Stanley – zmieści się do większości ekspresów do kawy. Można wykorzystać go zarówno w domu, w firmie, jak i w kawiarni.

Kubek termiczny to świetny pomysł na prezent na Boże Narodzenie, prezent dla pracownika, dla niej i dla niego.

Kubki termiczne na prezent

Aleksander Woźnica