Na czym polega fenomen plecaków „z liskiem” Kanken?

Pierwsze plecaki Kanken weszły na rynek w 1978 r. Zostały one stworzone, we współpracy ze szwedzkim Związkiem Skautów, z myślą o zdrowych plecach. Problem przeciążonych dziecięcych tornistrów, pomimo upływu czasu, nadal jest aktualny, szczególnie w czasie trwającej obecnie w polskich mediach dyskusji na temat ilości noszonych codziennie do szkoły podręczników.

Co stoi za długotrwałym sukcesem tego modelu?

Zdecydowanie lekkość, rodzaj materiału i wygoda noszenia. Plecaki Kanken wykonane zostały z wytrzymałego i odpornego na wodę tworzywa Vinylon - F. Plecak posiada bardzo szerokie otwarcie - bez trudu można wyciągnąć z niego książki czy teczki w formacie A4. Ciężar rozprowadzany jest na plecach w sposób równomierny. Minimalistyczny design nadaje się zarówno dla dzieci, nastolatków, jak i dorosłych.

Kanken doskonale sprawdza się nie tylko w roli plecaka miejskiego, ale też turystycznego.

Od czasu powstania, wprowadzone zostały minimalne zmiany w pierwotnym projekcie, dotyczące głównie wachlarza kolorów, w których plecaki występują. Wprowadzone zostały również zmodyfikowane modele takie jak Mini, Laptop, czy najnowszy Re-Kanken

Czym jest Re Kanken?

Plecaki Re-Kanken to ekologiczna, poddawalna recyclingowi wersja plecaków Classic Kanken. Powstały one z wtórnego recyclingu plastikowych butelek. Jeden plecak to 11 użytych na nowo butelek! Tworząc Re Kanken, dbano nie tylko o tworzywo i jego późniejszy wpływ na środowisko, ale starano się także zminimalizować efekty technologii produkcji (zużycie wody, energię, rodzaj materiałów chemicznych).

 

Zostaw komentarz