Coraz więcej rodziców boryka się z tym, że ich pociechy nie zjadają serwowanych w szkole obiadów. Przyczyny są różne. Dzieciom nie smakują posiłki a czasem ze względu na długie kolejki nie mają czasu na zjedzenie obu dań. Innym problemem są specjalne diety, którym musi podlegać dziecko a szkoła nie jest w stanie im sprostać.

Rozwiązaniem, wybieranym przez coraz większe grono rodziców, jest pakowanie domowych obiadów do specjalnych pojemników termicznych oraz termosów.

Poniżej przedstawiamy kilka rad, które wskażą czym się kierować w wyborze najlepszego pojemnika na ciepły obiad do szkoły.

 

TERMOS NA DWA DANIA

Przy zakupie termosu obiadowego na dwa dania warto zastanowić się nad tym, czy dziecko spożyje je na raz - podczas jednej przerwy, czy może raczej rozdzieli posiłek na kilka wolnych chwil - np. najpierw spałaszuje zupę a na następnej przerwie drugie danie. W pierwszym przypadku proponujemy termosy z podziałką w środku Aladdin 0,6 l (1). W drugim, nakładany jeden na drugi, podwójny termos Iris Thermo lunchbox 0,9 l (2). 

 

POJEDYNCZY TERMOS

Większość dostępnych na rynku termosów posiada walcowaty kształt który sugeruje umieszczanie w nich płynnych posiłków. Oczywiście nalanie do termosu zupy jest bardzo kuszącym rozwiązaniem, ale nie jedynym dostępnym! W trakcie rozmów z naszymi klientami okazało się, że wiele osób umieszcza w tego typu termosach: pokrojone kotlety, naleśniki, dania jednogarnkowe a nawet lody. Możliwości jest bez liku!

Przy wyborze takiego termosu warto zwrócić uwagę na jego pojemność oraz długość utrzymywania określonej temperatury.

Przelicznikiem jednej porcji jedzenia - np. zupy - jest 350 ml. Większość dostępnych termosów posiada pojemność między 400-500 ml. Jest to odpowiednia porcja na 5-6 godzin w szkole. Większe termosy (między 650-700 ml) sprawdzą się raczej dla nastolatków, którzy po 7 godzinach w szkole uczęszczają jeszcze na przykład na dodatkowe zajęcia.

Polecane przez nas:

Lunchbots - z korkiem pokrytym stalą 230 ml, 470 ml – (4, 5)

Primus 440 ml , 550 ml (6, 7)

Thermos King z łyżką 470 ml  , 710 ml (8, 9)

Iris Termo Lunchbox 0,6 l (10)

Zostaw komentarz