Coraz więcej rodziców boryka się z tym, że ich pociechy nie zjadają serwowanych w szkole obiadów. Przyczyny są różne. Dzieciom nie smakują posiłki a czasem ze względu na długie kolejki nie mają czasu na zjedzenie obu dań. Innym problemem są specjalne diety, którym musi podlegać dziecko a szkoła nie jest w stanie im sprostać.

Rozwiązaniem, wybieranym przez coraz większe grono rodziców, jest pakowanie domowych obiadów do specjalnych pojemników termicznych oraz termosów.

Poniżej przedstawiamy kilka rad, które wskażą czym się kierować w wyborze najlepszego pojemnika na ciepły obiad do szkoły.

TERMOS NA DWA DANIA

Przy zakupie termosu obiadowego na dwa dania warto zastanowić się nad tym, czy dziecko spożyje je na raz - podczas jednej przerwy, czy może raczej rozdzieli posiłek na kilka wolnych chwil - np. najpierw spałaszuje zupę a na następnej przerwie drugie danie. W pierwszym przypadku proponujemy termosy z podziałką w środku Aladdin 0,6 l. W drugim, nakładany jeden na drugi, podwójny termos Iris Thermo lunchbox 0,9 l .

pojemnik termiczny na obiad

Idealnym rozwiązaniem będzie też Omiebox. To nowość na polskim rynku, która cieszy się ogromnym powodzeniem. Marka Omie słynie z produkcji innowacyjnych pojemników na jedzenie, które usprawniają codzienny proces pakowania posiłków na wynos.Ta śniadaniówka to jednocześnie szczelny lunchbox z przegródkami, oraz termos obiadowy. Została stworzona z myślą o dzieciach, które idą do przedszkola lub szkoły, tęsknią za domowym jedzeniem i często zostają wyposażone w źle skonstruowane pudełka na jedzenie, które trudno otworzyć i zamknąć, a przy tym bywają nieszczelne . OmieBox, tymczasem, to specjalnie zaprojektowany lunchbox dla dzieci, który pozwala na bezpieczne przetransportowanie zróżnicowanego posiłku, zarówno zimnego, jak i gorącego, a przede wszystkim, obu jednocześnie. Jest szczelny, łatwo go otworzyć / zamknąć i zmieści się do większości toreb, czy plecaków.

termos dla dziecka. lunch box. sniadaniówka
Lunchbox z termosem. Sniadaniówka dal dzieci

POJEDYNCZY TERMOS

Większość dostępnych na rynku termosów posiada walcowaty kształt który sugeruje umieszczanie w nich płynnych posiłków. Oczywiście nalanie do termosu zupy jest bardzo kuszącym rozwiązaniem, ale nie jedynym dostępnym! W trakcie rozmów z naszymi klientami okazało się, że wiele osób umieszcza w tego typu termosach: pokrojone kotlety, naleśniki, dania jednogarnkowe a nawet lody. Możliwości jest bez liku!

Przy wyborze takiego termosu warto zwrócić uwagę na jego pojemność oraz długość utrzymywania określonej temperatury.

Przelicznikiem jednej porcji jedzenia - np. zupy - jest 350 ml. Większość dostępnych termosów posiada pojemność między 400-500 ml. Jest to odpowiednia porcja na 5-6 godzin w szkole. Większe termosy (między 650-700 ml) sprawdzą się raczej dla nastolatków, którzy po 7 godzinach w szkole uczęszczają jeszcze na przykład na dodatkowe zajęcia.

 Termosy które polecamy:

Primus 550 ml
Kambukka Bora 400 ml
Iris Jug 500 ml

 

kabmukka termos obiadowy dla dzieci
Kambukka Bora termos dla dzieci

Zostaw komentarz