Tym którzy nigdy nie byli pod namiotem, wyjazd może się kojarzyć z niewygodą, brakiem snu, czy pogryzieniami przez komary. Nic bardziej mylnego! Namiot daje nam nieograniczone możliwości podróżowania, kontaktu z naturą, a odpowiednio przygotowani nie odczujemy nadmiernej niewygody. O czym warto wiedzieć planując wyjazd pod namiot?

Odpowiedni namiot

Oczywiście namiot jest podstawową rzeczą, którą należy sprawdzić przez wyjazdem, niezależnie czy wybieramy się daleko w góry czy nad najbliższe jezioro. Namiot powinien być dobrany do grupy czy rodziny. Jeżeli mamy zamiar podróżować tylko we dwoje to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup namiotu dla 3 osób. Dlaczego? Dodatkowe miejsce zapewni nam komfort. Większy namiot sprawdzi się jednak wtedy, kiedy mamy zamiar się rozbić w jednym miejscu.

Zwiedzając kilka miejsc w tym przypadku lepiej zaopatrzyć się w namiot dwuosobowy. Kilka dni przed wyjazdem należy sprawdzić czy namiot jest kompletny, a w przypadku posiadania namiotu od pewnego czasu – czy nie ma dziur, przetarć oraz czy suwaki i śledzie są w dobrym stanie. Takie przygotowanie, choć czasochłonne, zapewni nam udane wakacje, bez niepotrzebnego stresu.

Co zabrać pod namiot?

Jeżeli chcemy się wygodnie wyspać, niezbędny będzie śpiwór i karimata. Osoby ceniące sobie większy komfort wybierają materac dmuchany. Na tych rzeczach nie można oszczędzać, ponieważ będą nam służyły przez wiele lat. Tani śpiwór podczas chłodnej nocy nie spełni swojego zadania, a my możemy wrócić z katarem. W drugiej kolejności można zaplanować kuchnie obozową. W wersji na bogato będzie to kuchenka przenośna, krzesełka turystyczne, stolik i cała gama świeżych produktów spożywczych.

Co zrobić, żeby podczas podróży nie zepsuło nam się jedzenie? Rozwiązaniem są pudełka plastikowe lub lunchboxy stalowe (np. z twojlunchbox.pl), które dzięki solidnym klamrom pozwalają długo utrzymać świeżość produktów.

lunchbox pod namiot

 

Dodatkowo warto zabrać pod namiot lekkie, przydatne akcesoria, takie jak szczoteczka do czyszczenia butelek i pojemników, szczelne zamknięcie do butelki, pojemniczki na przekąski i sałatki, które ułatwia nam mieszanie warzyw oraz sztućce plastikowe. Bogaty wybór akcesoriów można znaleźć u nas na stronie 

Jakie miejsce wybrać na biwak?

Wybieramy je w zależności od sposobu spędzania czasu. Jeżeli planujemy dłuższy pobyt w jednym miejscu, warto zrobić rozeznanie przed wyjazdem, np. sprawdzić czy teren jest strzeżony i jakie obowiązują przepisy. Nie jest dobrym rozwiązaniem jechać z grupą przyjaciół, którzy nastawieni są na imprezowanie do miejsca, gdzie obowiązuje cisza nocna od 22:00. Takie pole namiotowe nastawione jest raczej na rodziny z dziećmi.

Wybierając przestrzeń na imprezy, należy rozłożyć obóz w miejscu, gdzie mamy pewność, że nie będziemy nikomu przeszkadzać. Warto przed wyjazdem poszukać opinii na temat danego regionu oraz sprawdzić pogodę, żeby nie okazało się, że zabraliśmy za mało ciepłych rzeczy. Jeżeli nie jesteśmy nastawieni na upały to warto pamiętać, żeby zagwarantować sobie ciepłe posiłki. Termosy obiadowe (np. z twojlunchbox.pl) będą idealne, jeżeli zależy nam na zachowaniu ciepła i świeżości potraw.

pojemniki na jedzenie pod namiot
termos obiadowy pod namiot
Sylwia Starzynska