Brak planów na ferie zimowe w postaci rodzinnego wyjazdu narciarskiego nie musi wcale oznaczać, że będą one nudne i dziecko spędzi czas jedynie przed ekranem telewizora lub komputera. Wiele naszych pomysłów będzie uzależnionych oczywiście od wieku dziecka, miejscowości w jakiej mieszkamy oraz tego, czy pogoda okaże się łaskawa i w tym wolnym czasie za oknem będzie biało. W końcu jeśli w ferie jest śnieg, to większość dzieci się nie nudzi.

Pomysły na białe szaleństwo w mieście

Tak naprawdę wystarczą zwykłe sanki lub tzw. „jabłuszko” do zjeżdżania. Górki znajdziemy w każdej miejscowości - mniejsze i większe. Na takich „naturalnych stokach” mogą równie dobrze bawić się rodzice, jak i dzieci, a ci pierwsi z takiej rozrywki czasami mają nawet większą frajdę od swoich pociech. Innym ciekawym sposobem na spędzenie ferii z dzieckiem w mieście jest wspólne lepienie bałwana. Jeszcze przed wyjściem z domu zabieramy marchewkę, guziki czy inne elementy, które wykorzystamy, aby stworzyć mu niepowtarzalny wygląd – np. na głowę możemy założyć mu stare wiaderko, a do ręki włożyć grabki. Rodzice powinni pracować razem z dziećmi, a efekt będzie z pewnością wspaniały. Na zakończenie z podręcznego plecaka wyciągamy nasze kubki termiczne z herbatą, które muszą długo trzymać ciepło i nie mogą przeciekać, na przykład ze sklepu twojlunchbox.pl. A następnie delektujemy się pyszną, rozgrzewającą herbatą.

Jak poczuć zimę, gdy nie ma śniegu?

W wielu miastach działają lodowiska „pod chmurką”. Udając się na taki obiekt za niewielkie pieniądze wypożyczamy łyżwy i wykupujemy wstęp. Mimo, iż dookoła nie ma śniegu to możemy poczuć zimę. Świetna zabawa gwarantowana. W przerwie lub na zakończenie zabawy warto mieć dla wszystkich kubki termiczne z ciepłą herbatą – najlepiej z dodatkiem cytryny i miodu. Kolejnym ciekawym pomysłem jest długi, zimowy spacer. W zależności od miejsca gdzie mieszkamy możemy wybrać się na plażę, do lasu czy do parku. Spakujmy plecak z ciepłymi napojami i przekąskami w termicznych opakowaniach. Warto wybrać kubki termiczne ze sklepu twojlunchbox.pl, żeby mieć pewność, że herbata nie wyleje się do plecaka. Udowodnijmy sobie i dzieciom, że zima nie jest dla nas ograniczeniem. Możemy dokarmiać ptaki i wiewiórki lub postawić na bardziej aktywną formę i wspólnie pograć w piłkę lub frisbee.

Wiele możliwości

Pamiętaj, że w wielu miejscach organizowane są dla dzieci półkolonie i różnego rodzaju zajęcia sportowe na czas ferii. Być może wśród ofert znajdzie się coś odpowiedniego dla Twoich pociech. Godne uwagi jest również odwiedzenie placówek edukacyjnych, które pomagają dzieciom uczyć się przez zabawę, a z pewnością nie będzie to czas zmarnowany nawet dla dorosłych. W takich miejscach możemy ukryć się przed najbardziej siarczystym mrozem. Spędzenie ferii zimowych w mieście i nie wyjeżdżanie na narty wcale nie musi być taką straszną alternatywą. Ilość aktywności na jakie możemy się w tym czasie zdecydować w różnych miastach jest ogromna i być może jeszcze te dwa wolne zimowe tygodnie okażą się dla nas zbyt krótkie i po ich zakończeniu będziemy nadal odczuwać niedosyt atrakcji.

Zostaw komentarz