5 porad jak wytrwać w noworocznym postanowieniu zmiany sylwetki

Mówi się, że każdy kolejny rok to nowe szanse. Również postanowienie odnośnie zgubienia zbędnych kilogramów, czy wymodelowania sylwetki jest być może początkiem czegoś nowego. Nie powinnyśmy myśleć o diecie w powszechnym rozumieniu tego słowa, a raczej jako zmiana stylu życia i nawyków żywieniowych. Tym razem się uda! Podpowiadamy jak wytrwać w noworocznym postanowieniu.

  1. Realizuj cele krok po kroku

Najlepiej sprawdzi się zapisanie realnych celów, na przykład: przez pierwszy miesiąc diety schudnę 3 kilogramy, do wiosny będę szczuplejsza o jeden rozmiar. Nie ma sensu zakładać nieracjonalnych efektów typu: przez 3 miesiące schudnę 16 kilogramów. Warto stawiać sobie małe cele, miesiąc po miesiącu, a jak się okaże, że nie osiągnęliśmy któregoś z nich, to warto zastanowić się jaka jest tego przyczyna. Małe, wielkie grzeszki? Brak ruchu?

  1. Nie oczekuj sprintu, ale maratonu

Podczas procesu zmiany sylwetki nie warto rzucać się na głęboką wodę, lepiej jest rozłożyć odpowiednio siły i działać metodycznie. To pozwoli zachować wysoki poziom motywacji przez cały czas. Jest już połowa roku, a efekty nie są satysfakcjonujące? Nie rezygnuj! Nawet jeżeli po drodze powinie Ci się noga, to szybko możesz wrócić na właściwe tory. Jeszcze raz przeanalizuj co możesz robić nie tak, najczęściej jadłospis nie jest odpowiednio dobrany i zamiast przyjemności z jedzenia czujesz frustrację.

  1. Odpowiedni jadłospis

Zdrowe odżywianie opiera się na wiedzy. Nikt z nas nie chce jeść tylko kurczaka z brokułami (chociaż tez jest zdrowy), warto jednak urozmaicić swój jadłospis o inne produkty. Jeżeli jeszcze nie masz wystarczającej wiedzy na temat odżywiania, czas to zmienić. Pewne rzeczy robimy automatycznie, na przykład kupujemy słodką bułkę wracając z pracy, bo nie możemy słuchać już burczenia w brzuchu. Kilka takich bułek tygodniowo z obietnicą radykalnej diety od jutra nic nie da. Należy dobierać produkty, które naprawdę nam smakują i są na dodatek zdrowe i niskokaloryczne.

  1. Planuj

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest planowanie posiłków i przygotowywanie wieczorem na kolejny dzień. Niskokaloryczne produkty nie sprowadzają się tylko do sałatek z tuńczykiem, ale również wszelkich nasion strączkowych, batatów, marchewki, kalafiora, chudego mięsa, z którym to produktami można przygotować szybkie danie jednogarnkowe i zabrać kolejnego dnia. Pudełka  Twojlunchbox.pl składają się z jednej, jak i kilku przegródek, dzięki czemu można łatwo zabrać gulasz, zupę, czy mięso z warzywami. Pudełka plastikowe są tak skonstruowane, że smaki i aromaty różnych produktów nie wymieszają się.

  1. Ruch to zdrowie

Podtrzymanie noworocznych postanowień nigdy nie jest łatwe, szczególnie jeżeli narzucamy sobie szybkie tempo i powoli zaczynamy być zmęczeni. Znudziły Ci się dotychczasowe zajęcia sportowe? Nie trzeba od razu rezygnować z aktywności. Warto zrobić sobie krótką przerwę bez poczucia winy i zaplanować od początku rodzaj ćwiczeń. Może okazać się, że wolisz jednak sporty drużynowe, takie jak koszykówka, albo pływanie sprawia Ci radość? Nie każdy musi od razu wyciskać z siebie siódme poty na siłowni, na to przyjdzie jeszcze czas. Najważniejsze jest, żeby połączyć jadłospis z poziomem aktywności i nigdy nie zapominać wziąć ze sobą posiłków włożonych w lunchboxy. Twojlunchbox.pl pozwoli dobrać Ci lunchboxy do najczęściej wybieranych posiłków.

Zostaw komentarz