Podczas upałów pragnienie wszystkim daje się we znaki. Warto zawsze mieć pod ręką butelkę lub bidon z ulubionym napojem. Jaki bidon lub butelkę wybrać, gdy na długo chcemy cieszyć się chłodnym, orzeźwiającym napojem?

CZYM SĄ BUTELKI TERMICZNE

Od kilku lat na rynku dostępne są butelki posiadające izolację termiczną. Cieszą się one ogromną popularnością w USA oraz na zachodzie Europy.

Butelki te, wykonane są zazwyczaj ze stali nierdzewnej 18/8. Posiadają warstwę izolacji termicznej umieszczonej między podwójnymi ściankami. Doskonale sprawdzą się do przenoszenia zarówno wody, napojów owocowych, jak i herbaty lub kawy.

ZALETY BUTELEK TERMICZNYCH

Butelki termiczne posiadają cechy termosów – utrzymują niską lub wysoką temperaturę przenoszonych napojów od kilku do kilkunastu godzin. Ich ogromną zaletą jest niewielki rozmiar. Butelka termiczna o pojemności 0,5 l zajmuje niewiele więcej miejsca niż jej zwykły, plastikowy odpowiednik. Bez problemu zmieści się do miejskiej torebki lub do bocznej kieszeni plecaka.

Są one niezwykle trwałe, mogą służyć przez wiele lat. Są odporne na uderzenia, w związku z czym świetnie sprawdzą się w warunkach turystycznych. W przeciwieństwie do termosów, można pić z nich bezpośrednio. Są znacznie lżejsze od termosów oraz nie posiadają wielu elementów, dzięki czemu są łatwe w utrzymaniu higieny.

 

Butelka termiczna sprawdzi się na każdą okazję, bez względu na porę roku. Latem po dodaniu kostek lodu, może do kilkunastu godzin utrzymywać niską temperaturę napoju. Z kolei zimą pozwala cieszyć się gorącą kawą lub herbatą przez wiele godzin.

 

Butelki termiczne nadają się dla dorosłych i dla dzieci. Dla każdego, kto dba o planetę unikając zakupu jednorazowych napojów. Stalowe butelki termiczne nadają się do recyklingu a dzięki temu, że służyć mogą przez wiele lat, są zgodne z duchem less waste i zero waste.

Zostaw komentarz