Zbliżające się fale upałów oznaczają, że podczas wykonywanych codziennie czynności odczuwać będziemy intensywniejsze niż zazwyczaj pragnienie. Nawet krótkie wyjście z mieszkania lub klimatyzowanego pomieszczenia wiąże się z nieodpartą potrzebą uzupełnienia płynów.

Coraz więcej osób decyduje się zastąpić kupowane po drodze plastikowe, jednorazowe butelki na rzecz tych, wielokrotnego użytku. Naszm zdaniem, warto w tej kwestii przyjrzeć się szklanym butelkom na napoje. Dzięki możliwości poddania ich recyclingowi, są one najmniej szkodliwym dla środowiska rozwiązaniem, zgodnym z duchem "less waste" i "zero waste".

Dla wielu z nas, mogą się one głównie kojarzyć ze scenami z czasów PRL-u (widzianymi na własne oczy lub w scenach z kultowych polskich filmów), w których dźwięk ustawianych przed drzwiami butelek z mlekiem, budził domowników. Jedną z podstawowych wad ówczesnych butelek była ich tendencja do stosunkowo szybkiego tłuczenia się.

 Współcześnie, twórcy wypracowują coraz to nowe mieszanki szkła, które mają na celu zachowanie jego odpowiednich w kontakcie z żywnością właściwości, ze wzmocnioną – nie tłukącą się – strukturą. 

Jednym z takich wynalazków są butelki wykonane ze szkła borokrzemowego. Charakteryzują się one wszystkimi cenionymi w kontakcie z żywnością cechami: spowolnionym rozwojem pleśni i grzybów czy nieprzenikaniem smaków i zapachów przenoszonych w nich napojów. Można w nich transportować wszystkie rodzaje napojów-zarówno produkty mleczne, jak i kwaśne, gdyż szkło nie wchodzi w nimi w reakcję. Szklane butelki „nowej generacji” są zdecydowanie bardziej trwałe od tradycyjnych, w związku z czym służyć mogą na lata. Oczywiście, nie są całkowicie odporne na stłuczenia, ale niektóre firmy wprowadziły rozwiązania, które jeszcze bardziej chronią butelkę przed zniszczeniem. 

Takim przykładem mogą być butelki LIFEFACTORY, które - oprócz wysokiej jakości szkła sodowo-wapniowego lub borokrzemowego - wyróżnia na tle innych tego typu produktów dokładnie je otulający, kolorowy, silikonowy pokrowiec. Z jednej strony zabezpiecza on butelkę przed uszkodzeniami, z drugiej ułatwia pewne trzymanie w dłoni. Nie trzeba go zdejmować podczas mycia butelki (także w zmywarce).

Dodatkowymi rozwiązaniami, którymi pochwalić się może Lifefactory są różnego rodzaju nakrętki:

  • od tradycyjnych,
  • po takie ze sportowym ustnikiem,
  • zamykane przyciskiem
  • lub ze słomką.

Każde zamknięcie może być stosowane wymiennie oraz posiada uchwyt do przenoszenia w dłoni. W codziennym używaniu butelek Lifefactory przydatny jest szeroki wlew – dzięki temu można dokładnie wyczyścić butelkę bez obawy o to, że w zakamarkach rozwinie się pleśń. 

Butelki te, świetnie nadają się dla małych i dużych. Dzięki różnym zamknięciom, szklana butelka sprawdzi się zarówno na wodę podczas treningu, jak i mleczny, gęsty koktajl!

Zostaw komentarz