Mamy lato! Wreszcie na bazarkach i targach są dostępne nasze ukochane truskawki!  

butelka na koktajl

Nie wiele osób wie, że truskawki to, tak zwane, brylanty w lecznictwie! Poleca się je osobom cierpiącym na schorzenia wątroby i nerek , gdyż działają moczopędnie.  Działają też dobroczynnie na serce, ponieważ obniżają poziom cholesterolu i ciśnienie tętnicze. Są wskazane dla osób z nadwagą i otyłością. Zawarte w truskawkach minerały i witaminy korzystnie wpływają na włosy, a truskawkowa maseczka wygładza i nawilża cerę. Ze względu na  niski indeks glikemiczny i metabolizowaną fruktozę bez udziału insuliny sporadyczne spożywanie truskawek  jest możliwe nawet przez osoby chorujace na cukrzycę. Są też wskazane dla osób podczas stosowania diet. Zawarte w nich  pektyny pobudzają pracę jelit,  a kwasy organiczne regulują trawienie i  przyspieszają przemianę materii.

Warto wspomnieć, że truskawki to bomba witaminowa. Zawierają witaminy  i minerały : C,A, E,B1,B2,B3,B6, wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód i cynk.

Kto nie jada truskawek popełnia błąd. Najzdrowsze są oczywiście świeże, bez dodatków. Wtedy można  zjadać je nawet w duzych ilościach. My  na ten cudowny letni okres  polecamy również sałatki, koktajle i chłodniki.

A jak koktaje to najlepiej w butelkach Monbento

Zostaw komentarz