W trakcie upałów istotne jest zabezpieczenie jedzenia, napojów, czy leków i kosmetyków, przed szkodliwym wpływem wysokiej temperatury. Szczególnie ważne jest to podczas długich, rodzinnych podróży, gdy chcemy zapewnić swoim najbliższym własnoręcznie przygotowany posiłek, zamiast zatrzymywania się w przydrożnych jadłodajniach czy gospodach. Także podczas całodniowych wypadów i biwaków, jedzenie, które ma trafić na wieczornego grilla, powinno być przechowywane ze szczególną ostrożnością. Z kolei nic nie orzeźwia na plaży bardziej, niż znajdujący się zawsze pod ręką, schłodzony napój i świeże owoce.

W niniejszym artykule przedstawiamy różne torby posiadające izolację termiczną, które w zauważalny sposób, chronią przenoszone w nich produkty.

TORBY TERMICZNE MAŁE

Małe torby termiczne – do max. pojemności 9 l – sprawdzą się na zabranie porcji dla jednej lub dwóch osób. Możesz spakować do nich prowiant w pojemnikach, oraz butelkę. Najmniejsze torby doskonale sprawdzą się na zabezpieczenie leków, płynów do soczewek.

Wśród małych termotoreb znajdziecie również takie, dedykowane dzieciom - własne picie i jedzenie sprawia, że dziecko czuje się bardziej samodzielne, a przy okazji przyzwyczajamy je do regularnego spożywania posiłków i, przede wszystkim, nawadniania organizmu.

 1. Smart Lunch - plecaczek termiczny dla dzieci
 2. Iris saszetka termiczna
saszetka termiczna iris barcelona

TORBY TERMICZNE DUŻE

 Prezentowane torby posiadają pojemność kilkunastu litrów, co sprawia, że idealnie sprawdzają się podczas transportu prowiantu na trasie miasto – działka, lub w trakcie długich, rodzinnych tras. Pomieszczą też niezbędne zapasy na piknik, lub podczas grupowych wyjazdów.

Do torby na plażę, oprócz orzeźwiających napojów i przekąsek, zapakujesz wszystkie niezbędne rzeczy – balsamy do opalania, portfel czy telefon – dzięki czemu ograniczysz ilość niesionych z sobą tobołków.

Plecak z izolacją termiczną sprawdzi się natomiast podczas pieszych, rodzinnych wypraw.

Lodówki turystyczne zapewniają z kolei najlepszą izolację termiczną i sprawdzą się w transporcie dużych ilości produktów, na długich trasach samochodowych – np. Eurotripie. Torby na ramię charakteryzują się wygodą w noszeniu – gdziekolwiek jesteś.

 1.  Iris Beach 18 l
 2.  Iris Sailor 17 l
 3.  Iris Summer 12 l
 4. Iris Mini Cooler 8 l

 1. torba termiczna na plażę lodówka termiczna iris barcelona

  WKŁADY CHŁODZĄCE

   W celu przedłużenia efektu chłodzącego toreb, zalecamy umieszczenie w nich żelowych wkładów chłodzących. Żelowe wypełnienie wkładu zdecydowanie dłużej utrzymuje niską temperaturę, w stosunku do zwykłych wkładów z wodą.

  1.  Iris Ice Block
  2.  Smash Ice Gel

  Pamiętajcie, że wymienione w artykule torby termiczne sprawdzają się nie tylko latem – ale też zimą, gdy ich funkcją jest utrzymywanie ciepła!

  Aleksander Woźnica