Zwykle, słowa „dziecko” i „szkło” w jednym zdaniu, nie oznaczają niczego dobrego i najczęściej wkładamy naprawdę wiele wysiłku, by trzymać je z daleka od siebie. Niemniej, jeśli chodzi o bezpośrednie podawanie dziecku posiłku lub napoju, coraz więcej rodziców dużo bardziej, niż plastikowe, ceni sobie butelki wykonane ze szkła i ma ku temu powody.

Być może są wśród naszych czytelników jeszcze tacy, którym szklane butelki jawią się jako „oldschoolowe”, ale nie da się ukryć, że powróciły i to w niezłym stylu - jako produkty wykonane z naturalnie wolnego od toksycznych związków materiału. Tą cechą nie może poszczycić się popularne tworzywo sztuczne w postaci plastiku, w którym, w ciągu kolejnych lat, wyodrębniano szkodliwe substancje, takie jak BPA, BPS, czy ftalany. Niektórzy rodzice wciąż się zastanawiają, czy, z upływem czasu, nie zostaną odkryte następne...

Kolejną zaletą współczesnych szklanych butelek, jest fakt, że obecnie są one produkowane z wytrzymalszego szkła, niż to, które znaliśmy niegdyś – poza tym nie chłoną zapachów, nie matowieją i mogą służyć przez wiele lat.

W sklepach można znaleźć całkiem sporo szklanych butelek dla niemowląt, ale jednym z faworytów (wg serwisu www.whattoexpect.com) są produkty marki Lifefactory.

Butelki dla niemowląt Lifefactory szczególnie przypadną do gustu mamom, które planują odciągać i przechowywać pokarm, ponieważ pasują do większości dostępnych na rynku laktatorów. Ponadto wykonano je z trwałego, borokrzemowego szkła, odpornego na różnice temperatur, co oznacza, że, na przykład, mleko, po wyjęciu z lodówki, można w tej butelce od razu podgrzać, co znacznie oszczędza czas, którego każdemu rodzicowi brakuje.

Do powyższych zalet dodajmy doskonale wpisująca się w ideę "less waste" i "zero waste" zdatność do mycia w zmywarce, oraz możliwość kupowania samych nakrętek dostosowanych do wieku i rozwoju dziecka..

Wreszcie, warto zwrócić uwagę, że butelki wyposażono w praktyczny silikonowy pokrowiec, który utrudnia naczyniu wyślizgnięcie się z ręki. Naszym zdaniem, to argument nie do odparcia dla zaspanej mamy lub taty :) 

A Wy, jakie macie poglądy na temat szklanych butelek dla dzieci?

Źródło: https://www.whattoexpect.com/baby-products 

Zostaw komentarz