Racjonalny sposób żywienia uwzględnia zjadanie pięciu posiłków w ciągu dnia, zalicza się do nich koniecznie drugie śniadanie, które każdy rodzic stara się przygotować jak najlepiej, ponieważ każdy wie jak ważny jest dla jej pociechy drugi posiłek zjadany w szkole. Taki posiłek regeneruje siły, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mózgu u dziecka podczas nauki co wiąże się z prawidłowym przyswajaniem wiedzy. Co zatem powinna zawierać śniadaniówka?

śniadaniówka dla dziecka

Przede wszystkim produkty bogate w witaminy. Musza to jednak być posiłki, które bez problemu można zabrać do szkoły. Nie można oczywiście zapominać o zapakowaniu bidonu, który powinien być uzupełniony wodą lub sokami owocowymi bez cukru, najlepiej rozcieńczonymi wodą.

bidon dla dziecka

Kanapka też może być zdrowa

Najprostrzą formą zapakowania dziecku drugiego śniadania jest kanapka, jeśli już się na to decydujemy zapakujmy w pojemnik na żywność razowe lub żytnie pieczywo zwracając uwagę czy na etykiecie składem jest mąka pszenna czy też nie... polecamy oczywiście pieczywo bez dodatku mąki pszennej, jest znacznie zdrowsze ma o wiele więcej błonnika. Co do kanapki - chuda wędlina najlepiej z kurczaka, plaster pomidora, odrobina sałaty, ogórek i nie zapominając o nabiale, na przykład jogurt!

Można oczywiście zamiast pieczywa zapakować dziecku w śniadaniówkę zdrowe jedzenie z przekąską. My pomyśleliśmy o kolorowym pojemniczku, w którym znajdują się mini szaszłyki "na ząb". Są apetyczne co kusi malucha by otworzyć pudełko oraz żeby pokazać je innym dzieciom, a potem dumnie i ze smakiem wcinać jego zawartość bo drugie śniadanie nie musi być przecież nudne! Spójrzcie sami jak wesoło i kolorowo! Pojemnik zawiera wszystkie potrzebne składniki takie jak kawałki pieczonego kurczaka, makaron, mozzarellę, sałatę, pomidor, paprykę, ogórka, jogurt i orzechy. Kolejnym fajnym i zdrowym pomysłem jest  szaszłyk - marchewka w połączeniu z rabarbarem. Czy można chcieć więcej :)

Aleksander Woźnica