CO ZROBIĆ, ŻEBY DZIECKO MIAŁO SIŁĘ NA PRZYSWAJANIE WIEDZY W SZKOLE

Tornistry pełne książek, długie godziny spędzane w szkole, intensywna nauka i dynamicznie rozwijający się organizm. Jak to pogodzić ze zdrowym odżywianiem się dziecka przez większą część dnia, którą zwykle spędza w szkolnych murach?  W obecnych czasach dzieci często przebywają  w szkole wiele godzin, podczas, gdy ich rodzice ciężko pracują, żeby zarobić na szkołę i codzienne wydatki. W wielu szkołach są co prawda serwowane stołówkowe obiady, ale bardzo często dzieci nie chcą ich jeść  z różnych powodów: nie lubią jeść poza domem, obiady są niesmaczne, niechlujnie podane, albo po prostu nie smakują i nie pachną tak jak u babci, czy w domu. Co ma zrobić odpowiedzialny rodzic, którego dziecko odmawia jedzenia szkolnych obiadów, a zostaje w szkole często 8, czy nawet 9 godzin. Konieczna jest porządna śniadaniówka, która umożliwi zapakowanie dużej ilości różnorodnego jedzenia, które dziecko będzie mogło przekąszać przez długi czas.

JAK TO ROBIĄ INNI

W wielu krajach Europy Zachodniej, w USA czy Australii dzieci uważają za „oczywistą oczywistość”, że oprócz tornistra zabierają ze sobą do szkoły drugi „bagaż podręczny”-  lunch box w formie torby termicznej lub sztywnego pudełka z rączką. Dlatego  ich rodzice nie muszą starać się upychać całodziennego prowiantu pomiędzy książkami i zeszytami, co zresztą jest czynnością z góry skazaną na porażkę. Niestety w Polsce nie jest jeszcze rozpowszechnionym zwyczajem noszenie osobnej śniadaniówki przez dzieci, dlatego często trudno jest je do tego namówić. Ale gdy już spróbują, zapewne same docenią wygodę noszenia jedzenia w specjalnie do tego przystosowanej torbie lunchowej, bez strachu, że podręczniki i zeszyty zostaną oblane sokiem, czy zatłuszczone masłem z kanapek.

TORBA TERMICZNA, A W ŚRODKU ŚNIADANIÓWKA

Noszenie osobnej torby termicznej z lunch boxem w środku ma wiele zalet. Poza tymi,wymienionymi powyżej, posiłek zapakowany do torby termicznej dłużej pozostanie świeży – warzywa, czy owoce nie nagrzeją się i nie poobijają, a gdy chcemy zapakować dziecku ciepły posiłek  w termosie – dzięki termoizolacyjnym właściwościom torby posiłek dłużej pozostanie ciepły. Na rynku jest już spory wybór pięknie zaprojektowanych toreb termicznych dla dzieci: śniadaniówki firmy Smash dla chłopców z wizerunkiem samochodu wyścigowego, czy dla dziewczynek w wersji różowej lub turkusowej.  Znakomite są również dostępne na rynku śniadaniówki z przegródkami– mniejsze i większe, które znakomicie nadają sie do zapakowania drugiego śniadania - na przykład lunch box Smash XL czy Smash M.

SPRÓBUJMY PRZEKONAĆ NASZE DZIECI...

Im więcej rodziców przekona swoje dzieci do noszenia porządnego drugiego śniadania w osobnej torbie, tym łatwiej będzie pozostałym namówić swoje pociechy do takiego rozwiązania, co ułatwi życie wszystkim – uczniom, którym burczenie w brzuchu nie będzie przeszkadzać w nauce, i rodzicom, którzy będą mieli świadomość, że ich dziecko nie będzie w szkole głodne, a samo pakowanie lunchu przestanie być "walką z wiatrakami".

Zostaw komentarz