CO ZROBIĆ, ŻEBY DZIECKO MIAŁO SIŁĘ NA PRZYSWAJANIE WIEDZY W SZKOLE

Tornistry pełne książek, długie godziny spędzane w szkole, intensywna nauka i dynamicznie rozwijający się organizm. Jak to pogodzić ze zdrowym odżywianiem się dziecka przez większą część dnia, którą zwykle spędza w szkolnych murach?

 W obecnych czasach dzieci często przebywają  w szkole wiele godzin. W wielu szkołach są co prawda serwowane stołówkowe obiady, ale bardzo często dzieci nie chcą ich jeść z różnych powodów: nie lubią jeść poza domem, obiady są niesmaczne, albo po prostu nie smakują i nie pachną tak jak u babci, czy w domu. Co ma zrobić odpowiedzialny rodzic, którego dziecko odmawia jedzenia szkolnych obiadów, a zostaje w szkole często 8, czy nawet 9 godzin?

Konieczna jest porządna śniadaniówka, która umożliwi zapakowanie dużej ilości różnorodnego jedzenia, które dziecko będzie mogło przekąszać przez długi czas.

śniadaniówka dla dziecka

JAK TO ROBIĄ INNI

W wielu krajach Europy Zachodniej, w USA czy Australii dzieci uważają za „oczywistą oczywistość”, że oprócz tornistra zabierają ze sobą do szkoły drugi „bagaż podręczny”-  lunch box w formie torby termicznej lub sztywnego pudełka z rączką. Dlatego  ich rodzice nie muszą starać się upychać całodziennego prowiantu pomiędzy książkami i zeszytami, co zresztą jest czynnością z góry skazaną na porażkę.

torba termiczna dla dziecka

Niestety w Polsce nie jest jeszcze rozpowszechnionym zwyczajem noszenie osobnej śniadaniówki przez dzieci, dlatego często trudno jest je do tego namówić. Ale gdy już spróbują, zapewne same docenią wygodę noszenia jedzenia w specjalnie do tego przystosowanej torbie lunchowej, bez strachu, że podręczniki i zeszyty zostaną oblane sokiem, czy zatłuszczone masłem z kanapek.

lunchboxy dla dzieci

TORBA TERMICZNA, A W ŚRODKU ŚNIADANIÓWKA

Noszenie osobnej torby termicznej z lunch boxem w środku ma wiele zalet. Poza tymi,wymienionymi powyżej, posiłek zapakowany do torby termicznej dłużej pozostanie świeży – warzywa, czy owoce nie nagrzeją się i nie poobijają, a gdy chcemy zapakować dziecku ciepły posiłek  w termosie – dzięki termoizolacyjnym właściwościom torby posiłek dłużej pozostanie ciepły.

Na rynku jest już spory wybór pięknie zaprojektowanych toreb termicznych dla dzieci.  Znakomite są również dostępne na rynku śniadaniówki z przegródkami– mniejsze i większe, które znakomicie nadają sie do zapakowania drugiego śniadania - na przykład lunch box Smash XL.

lunchbox smash xl

SPRÓBUJMY PRZEKONAĆ NASZE DZIECI...

Im więcej rodziców przekona swoje dzieci do noszenia porządnego drugiego śniadania w osobnej torbie, tym łatwiej będzie pozostałym namówić swoje pociechy do takiego rozwiązania, co ułatwi życie wszystkim – uczniom, którym burczenie w brzuchu nie będzie przeszkadzać w nauce, i rodzicom, którzy będą mieli świadomość, że ich dziecko nie będzie w szkole głodne, a samo pakowanie lunchu przestanie być "walką z wiatrakami".

lunchbox dla dzieci Omie

Zostaw komentarz