Śniadaniówki dla dzieci przeżywają renesans. Coraz więcej rodziców zastanawia się, jaki lunchbox do szkoły będzie najlepszym wyborem? Postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i przygotowaliśmy kompletny poradnik. Dowiesz się z niego nie tylko, dlaczego warto podarować dziecku śniadaniówkę do szkoły, ale również, na co zwrócić uwagę, aby wybrać właściwy model. Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

śniadaniówka dla dziecka

10 powodów, dla których śniadaniówka dla dziecka to najlepsza inwestycja na nowy rok szkolny

Podręczniki są ważne – podobnie jak wygodny plecak, zeszyty, długopisy i pozostałe przybory szkolne. Zawsze jednak dziwi nas, że tak wiele czasu poświęcamy na ich wybór, a jednocześnie zapominamy o czymś tak fundamentalnym jak jedzenie w szkole! W efekcie niektóre dzieci słyszą od rodziców: „Coś tam wymyślisz!” albo „Jedynie coś sobie kupisz”.

Oceny, sprawdziany, kartkówki – to są rzeczy istotne, ale nie są ważniejsze od zdrowia Waszych pociech! Śniadaniówka dla dziecka to przede wszystkim genialna inwestycja. Nie dość, że jest to zakup na cały rok szkolny (a nawet kolejne lata), to dodatkowo niesie ze sobą mnóstwo korzyści: dla Ciebie i Twojego dziecka. 

Oczywiście, nie możemy odpowiadać za produkty w innych sklepach, dlatego wszystkie zalety, które przedstawiamy, dotyczą śniadaniówek, dostępnych w naszej kolekcji: Nuumi, Omie Omiebox, Yumbox, Monbento, Black+Blum, Lékué, Trebonn i pozostałych.

śniadaniówka do szkoły

1. Komfortowe posiłki w każdym miejscu

Lunchbox to wygodny i bezpieczny sposób na przechowywanie oraz transportowanie posiłków. Doskonała szczelność, brak szkodliwych substancji (np. BPA), a także kompaktowe i różnorodne wymiary to gwarancja zadowolenia wszystkich dzieci: młodszych i starszych. W czasie wakacji, przerwy świątecznej lub ferii, lunchbox może natomiast służyć jako pojemnik do przechowywania żywności w domu.

2. Design, który zachwyca dzieci

To bardzo ładny gadżet, który cieszy dziecięce oko. W naszym sklepie bez trudu odnajdziesz kolorowe pudełka z fantastycznymi nadrukami i naklejkami, prezentującymi określony motyw (np. zwierzęcy, przyrodniczy, bajkowy). Dziecko otrzyma zatem nie tylko praktyczny, ale i estetyczny pojemnik. Młodzież natomiast ucieszy się na widok eleganckich i minimalistycznych lunchboxów, które będą pasować do ich nastoletniego stylu.

3. Ochrona przed niezdrowymi przekąskami

Wybierając śniadaniówkę do szkoły, masz kontrolę nad żywieniem swojej pociechy. Jesteś więc w stanie zaszczepić w niej zdrowe nawyki, a także ochronić przed szkodliwym wpływem słodyczy i fast foodów. Lunchbox zaspokaja głód zdrowymi przekąskami i daniami, dzięki czemu znika ochota na wysokoprzetworzone produkty.

Jak wybrać śniadaniówkę dla dziecka?

4. Kontrola apetytu

Jednocześnie to bardzo dobry sposób na kontrolę apetytu u dziecka. Większość z nich „je oczami”, zwłaszcza niezdrowe i kaloryczne przekąski. Kupując natomiast ładny pojemnik na jedzenie, zmysł wzroku Twojej pociechy zostanie zaspokojony poprzez wspaniały i kolorowy design. Do żołądka dziecka trafi natomiast zdrowy i zbilansowany posiłek, zamiast słodyczy lub fast foodów.

5. Zachęta do zdrowych nawyków żywieniowych

Lunchboxy zachęcają do spożywania zdrowych posiłków. Inaczej bowiem smakuje świeża sałatka położona na zwykłym talerzu, a inaczej w kolorowym i bajkowym pojemniku. Taka opcja może być również świetnym rozwiązaniem dla „niejadków”.

6. Skuteczna oszczędność pieniędzy

Dzieci rzadko o tym myślą, ale dla rodziców jest to często istotna kwestia. Zakup śniadaniówki do szkoły to oszczędność pieniędzy. Oczywiście, wiąże się to z początkowymi kosztami, ale są one jednorazowe. Przygotowywanie posiłków w domu jest natomiast znacznie tańsze w porównaniu do kupowania przekąsek w sklepach czy jedzenia na mieście.

7. Spersonalizowane posiłki, których nie ma w szkole

Nie wszystkie szkoły oferują ciepłe posiłki, które smakowałyby każdemu uczniowi. Niektóre placówki są dodatkowo zlokalizowane w takich miejscach, gdzie w pobliżu nie ma dostępu do sklepów lub obiektów gastronomicznych. W takiej sytuacji lunchbox wydaje się oczywistym rozwiązaniem, które zapewnia dziecku smaczne i pożywne jedzenie w szkole.

lunchbox nuumi dla chłopców i dziewczynek

8. Skuteczne uzupełnienie energii

Dzieci, zwłaszcza te młodsze, mają niespożyte pokłady energii. Jednak nawet i one kiedyś się wyczerpują! W szkole bardzo często można zauważyć, jak wiele dzieci jest zmęczonych kolejnymi lekcjami. Śniadaniówka ze zdrowym i zbilansowanym posiłkiem pomoże dzieciom odzyskać energię, poczuć się lepiej i przede wszystkim – zadbać o zdrowie. Dzięki temu zwiększy się ich produktywność i skuteczność w nauce.

9. Sposób na wspólne spędzanie czasu

Przyrządzania posiłków do szkoły, może być świetną zabawą dla całej rodziny. Angażując w ten proces wszystkich domowników, wspólnie spędzicie czas i zadbacie o swoje relacje. To bardzo ważne w każdym wieku dziecka!

10. Wzrost umiejętności kulinarnych

Śniadaniówki do szkoły umożliwiają rozwój zdolności kulinarnych i zainteresowanie dziecka tak praktyczną, a jednocześnie pasjonującą umiejętnością, jaką jest gotowanie. Młodsze dzieci mogą wspierać rodziców w przyrządzaniu dania, natomiast nastolatkowie mogą samodzielnie tworzyć rozmaite posiłki, rozwijając swoje umiejętności w tym zakresie.

Przygotowywanie posiłków do śniadaniówki

Na co zwrócić uwagę, wybierając lunchbox do szkoły?

Śniadaniówka dla dziecka to szerokie pojęcie, pod którym mogą kryć się zarówno plastikowe pojemniki na jedzenie, jak i stalowe lunchboxy Black+Blum. Każdy z pojemników posiada szereg unikalnych cech i właściwości, które mogą się od siebie różnić. Wybierając więc lunchbox do szkoły dla dziecka, zwróć uwagę na poniższe elementy!

Bezpieczeństwo 

Absolutną podstawą jest, aby pojemniki na jedzenie nie miały w sobie żadnych szkodliwych związków chemicznych (np. ftalany, BPA). W naszym sklepie znajdziesz tylko takie lunchboxy, które są całkowicie bezpieczne do przechowywania i transportowania żywności.

Wielkość śniadaniówki dla dziecka

Pojemność i rozmiary powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb pociechy (np. wieku i zapotrzebowania kalorycznego), a także liczby godzin, które spędzi poza domem. Im dłużej jest w szkole, tym bardziej lepszym rozwiązaniem będzie większy pojemnik, który pomieści więcej przekąsek i smacznych posiłków.

Przegródki 

Lunchbox z przegródkami umożliwia oddzielenie poszczególnych składników posiłku i chroni przed ich mieszaniem się w pojemniku. Co więcej, jeśli dodatkowo wybierzesz lunchbox z termosem obiadowym Omie Omiebox, Twoja pociecha może jeść bardziej zróżnicowane i wieloskładnikowe dania.

Lunchbox z przegródkami dla dziecka Omie Omiebox

Rodzaj posiłku

Śniadaniówka do szkoły powinna być dopasowana do rodzaju posiłków, które Twoje dziecko lubi (np. zupy, napoje, dania obiadowe, przekąski). Najlepszym wyborem są uniwersalne lunchboxy o doskonałej szczelności, która gwarantuje, że nawet półpłynne produkty pozostaną na swoim miejscu w pojemniku.

Jakość wykonania

Pudełko na jedzenie powinno być solidne i wytrzymałe, aby zniosło wszelkie trudy transportowania w plecaku przez minimum cały rok szkolny. 

Inspirujące dodatki

Twoje dziecko będzie zachwycone, jeśli podarujesz mu piękną śniadaniówkę z wodoodpornymi naklejkami, wkładkami na spód z określonym motywem przewodnim, etykietami i fantastycznymi wzorami oraz designem. Dzięki temu codzienne jedzenie w szkole zamieni się w inspirującą przygodę i znakomitą zabawę. Przykładem takich pojemników są śniadaniówki Yumbox.

Śniadaniówki z naklejkami dla dzieci Yumbox

Kolory

Barwa śniadaniówki powinna uwzględniać indywidualne preferencje dziecka. Nie warto natomiast sugerować się powszechnymi stereotypami, dotyczącymi kolorów. Może się bowiem okazać, że chłopiec zechce różowy lunchbox, natomiast dziewczynka zapragnie pojemnik w niebieskim kolorze. Ponadto uwzględnij również symbolikę barw oraz ich wpływ na psychikę najmłodszych.

Wszechstronność pojemnika na jedzenie 

Najlepsze pudełka są wykonane w taki sposób, że dziecko z łatwością zabierze je nie tylko do szkoły, ale również na wycieczkę czy wakacje. Uniwersalne kształty, kompaktowe wymiary i lekkość materiału to czynniki, które warto mieć na uwadze, wybierając śniadaniówkę dla dziecka.

Pielęgnacja

To mniej ważny czynnik z perspektywy najmłodszych, ale bardzo istotny z punktu widzenia rodzica. Niektóre pojemniki można bowiem czyścić wyłącznie ręcznie, inne natomiast można myć w zmywarce (np. lunchboxy na przekąski Lékué).

Pojemnik na przekąski dla dziecka do szkoły

Śniadaniówka dla dziecka to cały rok szkolny ze świeżym i zdrowym jedzeniem

Zastanawiając się, jaka śniadaniówka dla dziecka będzie najodpowiedniejsza, nie zapominaj o jego potrzebach. Doskonale wiemy, że chcesz dla niego jak najlepiej, ale pamiętaj zapytać go o zdanie. Może się bowiem okazać, że Wasze interesy są sprzeczne, ale wówczas będzie to dobry moment, aby porozmawiać o kompromisach.

Lunchbox dla dziecka to ważny element wyposażenia na nowy rok szkolny. Nie zapominaj, jak ważne jest żywienie, zwłaszcza wśród młodych osób. Podaruj dziecku pojemnik, w którym jedzenie w szkole będzie zawsze świeże, smaczne i pożywne!

Zostaw komentarz