W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na to, jak dbać o środowisko. Jednym z prostych, ale skutecznych sposobów zmniejszania negatywnego wpływu na planetę jest korzystanie z wielorazowych kubków i butelek. W poniższym wpisie przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, omawiając wpływ plastikowych opakowań na środowisko oraz przedstawimy różnorodne propozycje kubków i butelek wielorazowych. 

Jak plastikowe opakowania szkodzą środowisku naturalnemu?

Plastikowe opakowania, w tym butelki, w których aktualnie sprzedawanych jest wiele napojów, mają wiele negatywnych skutków dla środowiska naturalnego. Oto kilka z nich:

  • Produkcja plastikowych butelek zużywa dużo energii i zasobów naturalnych, takich jak ropa naftowa.

  • Plastikowe butelki potrafią przeleżeć setki lat, zanim ulegną rozkładowi, co prowadzi do zanieczyszczenia gleby i wód gruntowych.

  • Wyrzucanie plastikowych butelek do oceanów powoduje śmierć wielu gatunków morskich, które mylą je z pożywieniem.

  • Plastikowe opakowania emitują szkodliwe substancje chemiczne, które mogą przenikać do gleby, wody i powietrza, wpływając na zdrowie ludzi i zwierząt.

Zmniejszenie zużycia plastiku: dlaczego jest to ważne?

Zmniejszenie zużycia plastiku ma kluczowe znaczenie dla ochrony środowiska naturalnego. Wyrzucanie plastikowych butelek i innych opakowań plastikowych prowadzi do poważnych problemów, takich jak zanieczyszczenie wód, gleby i powietrza, a także zagrożenie dla życia morskiego. Jakie efekty przyniesie mniejsze zużycie plastiku?

  • Zmniejszenie ilości plastikowych odpadów na wysypiskach i w oceanach.

  • Ograniczenie emisji szkodliwych substancji chemicznych, które mogą wpływać na zdrowie ludzi i zwierząt.

  • Osłabienie efektu cieplarnianego poprzez zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do produkcji plastikowych opakowań.

  • Wspieranie gospodarki o obiegu zamkniętym, w której materiały są ponownie wykorzystywane zamiast wyrzucane.

MONBENTO POSITIVE S bidon z tritanu, 0.33 l, Racoon Monbento Water Bottles | TwójLunchBox

 

Wielorazowe kubki i butelki

Naczynia wielorazowe, takie jak butelki i kubki, stanowią doskonałą alternatywę dla jednorazowych opakowań plastikowych. Są one wykonane z trwałych materiałów, które można myć i wielokrotnie używać. Korzystanie z wielorazowych naczyń, oprócz pozytywnego wpływu na środowisko, ma dodatkową zaletę, którą jest oszczędność pieniędzy oraz wpływ na swój własny zdrowszy tryb życia.

Używanie ekologicznych butelek i ekologicznych kubków ma również korzyści dla naszego zdrowia. Unikamy w ten sposób szkodliwych substancji chemicznych, takich jak BPA, które mogą występować w plastikowych opakowaniach. Kubki czy butelki termiczne pozwalają nam na utrzymanie odpowiedniej temperatury napojów, a co najważniejsze, dzięki bezpiecznym materiałom, z których są wykonane, nie przepuszcza smaków i zapachów z opakowań do napojów.

 

Jaką butelkę wielorazową wybrać?

Wśród materiałów butelek na wodę czy koktajle, można wyróżnić takie jak szkło, stal czy tritan. Kształty, pojemność, a nawet kolorystyka czy wzory takich butelek, są aktualnie niezwykle różnorodne, dzięki czemu każdy z nas może znaleźć butelkę idealną dla siebie. Nawyk stosowania wielorazowych butelek, warto wprowadzać już od najmłodszych lat. W naszym sklepie twojlunchbox.pl znajdziesz butelki na wodę dla dorosłych, ale także bidony dla dzieci.

Butelki z tritanu

KAMBUKKA RENO butelka z tritanu 500 ml, Flower Garden | TwójLunchBox


Szklane butelki

LÉKUÉ TO GO szklana butelka z filtrem, szara Lekue Lunch Boxes & Totes | TwójLunchBox

Stalowe butelki

 

Jaki kubek termiczny wybrać?

Działając w myśl „zero waste”, kiedy musimy wybrać kubek termiczny, zwróćmy przede wszystkim zwróćmy uwagę na materiał, z którego został on wykonany. W dalszej kolejności warto przyjrzeć się pojemności, wyglądowi, wymiarom, oraz jaki czas podtrzymania ciepła/zimna deklaruje producent. Wśród najchętniej wybieranych kubków termicznych na twojlunchbox.pl znajdują się:

 

Wprowadzenie zmian w naszych codziennych nawykach, takich jak unikanie, wyrzucanie plastikowych butelek do odpowiednich pojemników, a najlepiej zmiana na butelkę czy kubek wielorazowy, może znacznie przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Warto pamiętać także o tym, iż coraz więcej badań wykazuje szkodliwy wpływ plastiku bezpośrednio na organizm człowieka. Czy wy macie już swój wielorazowy kubek termiczny lub wielorazową butelkę?

Zostaw komentarz