Od kilku lat za plastikowe torby na zakupy trzeba płacić. W wielu przypadkach przyczyniło się to do używania toreb wielokrotnego użytku. Noszenie własnej torby na zakupy „w duchu Zero Waste” dla wielu osób jest już nawykiem, co jednak zrobić z foliowymi woreczkami na warzywa i owoce?

Odpowiedzią na to pytanie są specjalne bawełniane torby i woreczki wielokrotnego użytku. Posiadają one, na wszytej z boku metce, podaną wagę tara (wagę samego woreczka), którą sprzedawca może bez trudu odjąć od całkowitego ciężaru wyświetlanego na wadze. Gdy korzystamy z kas samoobsługowych duże owoce np. jabłka możemy zważyć „luzem” i dopiero po zważeniu umieścić w worku.

Torba - siatka z oczkami w stylu retro

Taka torba na ramię jest niezwykle lekka, wygodna – ma duże ucha do założenia na ramię. Siatka rozciąga się dzięki czemu pomieści naprawdę sporą ilość zakupów w tym np. pora, kalafiora i wiele innych produktów o dużych gabarytach.

 

Woreczki - siateczki

Dostępne w różnych rozmiarach woreczki z oczkami – siatki, sprawdzą się nie tylko podczas zakupów. Oprócz transportowania w nich produktów na trasie sklep-dom, można z powodzeniem wykorzystywać je do przechowywania warzyw i owoców. Są ściągane sznureczkiem, dzięki czemu nic z nich nie wypadnie.

 

Worki bawełniane

Te opakowania na produkty spożywcze, podobnie jak worki siateczkowe, sprawdzą się na zakupach, szczególnie produktów takich jak bakalie, orzechy, makaron czy pieczywo.

 

Wszystkie torby i worki na zakupy dostępne na naszej stronie, zostały wykonane z ekologicznej bawełny i nadają się do prania w pralce. W przeciwieństwie do zwykłych, jednorazowych torebek foliowych, worki można umieścić w lodówce w celu przechowywania w nich np. brokułów, kalafiorów, które dłużej zachowają świeżość.

Zostaw komentarz