Od kilku lat za plastikowe torby na zakupy trzeba płacić. W wielu przypadkach przyczyniło się to do używania toreb wielokrotnego użytku. Noszenie własnej torby na zakupy „w duchu Zero Waste” dla wielu osób jest już nawykiem. Czym zamienić foliowe woreczki na warzywa i owoce?

Odpowiedzią na to pytanie są specjalne bawełniane torby i woreczki wielokrotnego użytku. Posiadają one, na wszytej z boku metce, podaną wagę tara (wagę samego woreczka), którą sprzedawca może bez trudu odjąć od całkowitego ciężaru wyświetlanego na wadze. Gdy korzystamy z kas samoobsługowych duże owoce np. jabłka możemy zważyć „luzem” i dopiero po zważeniu umieścić w worku.

Torba - siatka z oczkami w stylu retro

Taka torba na ramię jest niezwykle lekka, wygodna – ma duże ucha do założenia na ramię. Siatka rozciąga się dzięki czemu pomieści naprawdę sporą ilość zakupów w tym np. pora, kalafiora i wiele innych produktów o dużych gabarytach.

 

Woreczki - siateczki

Dostępne w różnych rozmiarach woreczki z oczkami – siatki, sprawdzą się nie tylko podczas zakupów. Oprócz transportowania w nich produktów na trasie sklep-dom, można z powodzeniem wykorzystywać je do przechowywania warzyw i owoców. Są ściągane sznureczkiem, dzięki czemu nic z nich nie wypadnie.

 

Worki bawełniane

Te opakowania na produkty spożywcze, podobnie jak worki siateczkowe, sprawdzą się na zakupach, szczególnie produktów takich jak bakalie, orzechy, makaron czy pieczywo.

 

Wszystkie torby i worki na zakupy dostępne na naszej stronie, zostały wykonane z ekologicznej bawełny i nadają się do prania w pralce. W przeciwieństwie do zwykłych, jednorazowych torebek foliowych, worki można umieścić w lodówce w celu przechowywania w nich np. brokułów, kalafiorów, które dłużej zachowają świeżość.

Aleksander Woźnica