Zdrowy posiłek podczas przerwy

Rok szkolny rozpoczął się na dobre!  Tornistry, zeszyty, książki już kupione .  Czy ktoś pomyślał o tym jak przekonać nasze dzieci do zjedzenia dobrego , zdrowego posiłku podczas przerwy?

Czasami wystarczy atrakcyjna śniadaniówka i kolorowa zawartość :)   Jak się do tego zabrać?  Wszyscy wiemy jak rodzice są zapracowani, często śniadania przygotowujemy na szybko -  smarujemy kanapkę masłem, nakładamy szynkę lub ser, przesmarowujemy  majonezem  lub ketchupem ... żeby nie była za sucha.  Dorzucamy jabłko lub banana, któty  jest przecież pożywny i myślimy, że jak jak dziecko nie zje kanapki to chociaż tego  banana…

śniadaniówka do szkoły

Razem przygotujcie śniadanie 

Ale przecież  śniadanie może być zdrowe, pożywne,  pachnącego latem a jednocześnie apetyczne!  Kolorowe sezonowe owoce takie jak  morele, brzoskwinie, nektarynki czy śliwki zapakowane do kolorowej śniadaniówki mogą być idealnym rozwiązaniem na smaczne przekąski podczs przerwy. Świeży chleb z rukolą posypaną sezamem czy kanapka z twarożkiem i rzodkiewką również mogą sprawić wiele radości jeśli będą ładnie zapakowane , pachnące i  niezagniecione.

Zachęcajmy dzieci  do wspólnego przygotowania posiłku. Dzięki temu, nie tylko będą świadome tego co czeka je na śniadanie w szkole,  ale też będą dumne  z tego,  że przygotowały to same.  Warto również wspólnie zapisać w notatniku jakie smaki lubią nasze dzieciaki i na ich podstawie komponować posiłki! 

lunchbox do szkoły

Zostaw komentarz