Warzywa czy słodkie przekąski?

Dzieci potrafią być niesamowicie asertywne dlatego też często na podsunięte przez rodziców smakołyki w postaci warzyw mówią głośno ‘NIE’ a rodzice … by zachować spokój, poddają się. Nie tłumaczą, nie wymagają kompromisów ani też nie próbują używać argumentów, które przecież w relacjach dorosły – dziecko, są bardzo istotne! Dlaczego należy jeść warzywa a zmniejszyć np. słodkie przekąski? Warzywa są w porównaniu do cukierków, lizaków, ciągutek i innych słodkości o wiele, wiele zdrowsze … nie powodują próchnicy, nie bolą od nich brzuchy, nie trzeba po każdym schrupaniu marchewki myć zębów jak po słodkim lizaku, stanowią źródło cennych witamin oraz składników mineralnych, mają mnóstwo błonnika i oczywiście regulują pracę układu pokarmowego.

Czy nie warto zatem zjeść 5 razy dziennie warzywa czy owoce? Warzywne posiłki wcale nie muszą być nudne… nie musimy przygotowywać ich standardowo poprzez obranie i chrupanie, dziecko jest znudzone patrząc każdego dnia na trzymającą w ręku mamę marchewki czy obranego ze skórki jabłka zatem zaproponujmy dziecku zabawę… Pewnie zastanawiacie się czy jest to możliwe, otóż z pewnością TAK !

Kolorowy lunch box pierwszy krok do sukcesu

Zacznijmy od wybrania z dzieckiem pojemnika,  w którym możliwe będzie przygotowywanie fajnych zestawów warzywno owocowych. Inicjatywa wybrania śniadaniówki niech należy oczywiście do naszej pociechy. Następnie wybierzmy się na wspólne zakupy, koniecznie na kolorowy rynek, w którym wybór jest tak olbrzymi, że kręci nam się w głowie, kiedy już dokonacie wspólnego wyboru pokaż dziecku co potrafisz wyczarować w kuchni… użyj wyobraźni, pobaw się w zaczarowaną kuchnię a pociecha będzie miała super zabawę! Najlepiej pozwól by dziecko przygotowało kolorowy pojemnik dla Ciebie, a sam przygotuj dla dziecka. Wtedy usiądźcie przy stole i omówcie zasadność znajdujących się składników w pudełku, stwórzcie własne historię… może ta zwykła tradycyjna marchewka stanie się Królową Waszego Pojemnika?

Omiebox lunchbox z termosem dla dzieci

Zostaw komentarz