Co zrobić by niejadek zjadł obiadek w szkole?

Jedno ze zmartwień rodziców dotyczy żywienia dzieci, a raczej tego, że nie chcą przyjmować posiłków. Może to spędzić sen z powiek i wiązać się z narastającą frustracją. A przecież wszyscy rodzice wiedzą, że 5 zbilansowanych posiłków dziennie to droga do zdrowia. Warto żeby posiłki były ciepłe, szczelnie opakowane w termosy lub lunchboxy. Jak zatem sprawić, żeby dziecko chętniej sięgało po przygotowane posiłki do szkoły?

Kreatywne oblicze kanapki

O ile w domu jesteśmy w stanie namówić dziecko do zjedzenia odrobiny pełnowartościowego posiłku, o tyle w szkole nie możemy ciągle kontrolować dziecka i sprawdzać, czy jako integralny dodatek do kanapki nasz niejadek zjadł również przygotowane warzywa. Jednak jest na to rada – uatrakcyjnić posiłek. Należy pamiętać, że dzieci jedzą oczami i jeżeli kanapka nie będzie przygotowana w sposób standardowy, tylko podejdziemy do przygotowywania posiłków bardziej kreatywnie, to jest szansa, że nasz niejadek się przekona do posiłków spożywanych w szkole. A w jaki sposób przygotować posiłek, by przekonać dziecko do tego pierwszego kęsa?

Gotujcie razem!

Wspólne przyrządzanie posiłków może okazać się prawdziwą frajdą dla dziecka. Będzie mogło samodzielnie wybrać dodatki, przyozdobić danie na kształt swojej ulubionej postaci z bajki lub ułożyć rysunek z warzyw. Ma to jeszcze jedną zaletę - dzięki różnym składnikom zadbamy o dostarczenie większej ilości niezbędnych substancji odżywczych. Będzie to również znakomita okazja do wypróbowania zupełnie nowych artykułów spożywczych, które maluch polubi. Po przygotowaniu posiłku dziecko na pewno będzie dumne z samodzielnie przygotowanej potrawy i będzie chciało spróbować efektu pracy.

Obiad do szkoły

Szykując obiad do szkoły przede wszystkim dowiedz się na co dziecko akurat ma ochotę, bo w przypadku niejadka niestety musimy się trochę nagimnastykować, by sprawić mu radość. Jeżeli gusta kulinarne nie zmieniają się z prędkością światła, to warto przygotować dziecku smakowitą niespodziankę. Najlepiej nie zdradzać, co dzisiaj będzie zaserwowane na lunch, szczelnie zapakować i pozwolić odpakować dopiero na przerwie obiadowej. Świetnie w tym celu sprawdzą się termosy zakręcane. Na Twojlunchbox.pl są dostępne termosy w różnych kolorach i pojemności. Dziecko nie będzie zawiedzione jeżeli zobaczy kolorowy posiłek z jego ulubionymi dodatkami, a co najważniejsze obiad wciąż będzie ciepły! Szczególnie podczas chłodniejszych dni bardzo cenne jest rozgrzanie organizmu.

Dobra organizacja dnia

Jeżeli chcemy przyzwyczaić dziecko do regularnego trybu dnia, musimy również zadbać o stałe pory posiłków. W końcu organizm sam przyzwyczai się do tego rytmu i będzie dopraszał się o posiłek. Jednak sprawdzi się to tylko jeżeli dziecko w międzyczasie nie będzie podjadało niezdrowych rzeczy, takich jak chipsy, dosładzane soki i batoniki. Niestety w szkole są one ogólnodostępne, dlatego już od najmłodszych lat należy uświadamiać dziecko, dlaczego nie można jeść chipsów na drugie śniadanie.

Około piątego roku życia maluch ma konkretne nawyki żywieniowe i trudno będzie go namówić, by zjadł coś nowego. Przede wszystkim rodzice tworzą nawyki żywieniowe, ale dziecku należy również dać wybór. Siadając wspólnie do kolacji można urozmaicić posiłek stawiając na stół dodatkowe produkty, warto pozwolić maluchowi dokonać wyboru spośród produktów, które będą na stole. Podobnie jest z obiadem do szkoły – termosy Twojlunchbox.pl pomieszczą wszystkie ulubione produkty dziecka. Nawet jeżeli maluch zje posiłek tuż przed wyjściem ze szkoły, to i tak termosy zachowają ciepło produktów.

lunchbox z termosem z przegródkami Omiebox

Zostaw komentarz