Większość z nas kocha jeździć nad morze, tam odpoczywamy, uspokajamy się i korzystamy ze świeżego czystego powietrza. Słona woda wzbogacona jest w minerały, a powietrze w jod, który bardzo dobrze wpływa na nasz układ oddechowy bo dotlenia ciało, hormonalny produkuje hormony wytwarzane w tarczycy, nerwowy uspokaja, redukuje stres i bóle głowy, odpornościowy hartuje organizm oraz jest dobry dla alergików, ponieważ powietrze jest czyste i wolne od wszelkich pyłków! Do tego należy jadać świeże ryby, które są źródłem kwasów omega-3, chronią naczynia krwionośne i serce oraz zapobiegają nowotworom, pić dużo płynów zabierając ze sobą  bidon z napojem  izotonicznym bądź wodą, która oczyszcza nasz organizm z wszelkich toksyn.Dla miłośników ciepłych napojów dobrym rozwiązaniem może być nieduży termos na napoje, a dla chłodnych butelka termiczna.

butelka termiczna

Morskie powietrze ma charakterystyczny zapach. Wydzielają go rośliny, które mieszkają w każdym morzu. Ponadto nad morzem lepiej nam się oddycha, jest to zasługa aerozolu, który jest bogaty w mikrocząsteczki. Aerozol powstaje dzięki rozbijaniu się fal o brzeg. Morska bryza bogata jest w jod, brom, wapń, potas, magnez, sód, fosfor i siarkę, które zwalczają wiele dolegliwości. Morskie powietrze działa oczyszczająco na nasz organizm, ponieważ nawilża drogi oddechowe i pobudza do produkcji śluzu, który pomaga w usuwaniu zanieczyszczeń. Spacery nad morzem, to również dobre rozwiązanie na polepszenie samopoczucia. Przebywanie w obecności czystego i zdrowego powietrza wpływa również na mózg, pamięć, zwiększa aktywność i koncentrację oraz regeneruje siły!

Spędzanie dużej ilości czasu na powietrzu sprawia, że poprawia nam się wygląd skóry, ułatwia spalanie tłuszczu, zmniejsza widoczność naczynek oraz działa stymulująco na włosy i paznokcie, które stają się mocniejsze.

Aleksander Woźnica