Kambukka kubek termiczny deep teal

Czy można poprawić swoje samopoczucie na tyle, aby lepiej realizować się w swojej pracy, robić wszystko szybciej (i lepiej!) i mieć więcej czasu na uważną analizę swoich obowiązków i zadań? Oczywiście, że tak, ale do tego wymagane jest odpowiednie przygotowanie. Pod uwagę należy wziąć kilka istotnych kwestii, takich jak prawidłowo przeprowadzany mindfulness, dzięki któremu nawet w miejscu pracy osiągnie się najwyższy poziom skupienia, który oczywiście rzutować będzie na wykonywane przez siebie zadania.

Spis treści:

  1. Jak zadbać o samopoczucie w pracy?
  2. Odpowiedni posiłek to jest to!
  3. Zadbaj o swoje zdrowie!

Jak zadbać o samopoczucie w pracy?

Dużą rolę odgrywa już samo nastawienie. Wiele osób przybywa do pracy od razu w złym humorze, a to oczywiście ma wpływ na cały dalszy dzień, a także na to, w jaki sposób podchodzą do powierzonych im obowiązków. Okazuje się jednak, że to wszystko można skutecznie zmienić i to w zaledwie kilku prostych krokach. Wystarczy zastosować do tego działania z zakresu mindfulness. Na przykład zanim każdego dnia rzuci się w wir obowiązków, warto usiąść na chwilę z samym sobą i skupić się jedynie na własnym oddechu. Ta praktyka pozwoli zajrzeć w głąb siebie, wyciszyć się i poukładać myśli. Wszystko to jest niezbędne, zanim zacznie się działać. W miarę możliwości warto otaczać się jasnymi kolorami i roślinami, na których w ciągu dnia również można zawiesić wzrok i przez moment się wyciszyć. To pozytywnie działa na umysł.

Przygotuj kolorowy lunch box do pracy! Oto propozycje!

Odpowiedni posiłek to jest to!

Oczywiście dieta także ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza jeśli, spędza się w pracy wiele długich godzin. Dobrym pomysłem będzie przygotowanie sobie posiłków i zabranie ich ze sobą do miejsca pracy. W takim przypadku zainwestować trzeba w wygodny i wielofunkcyjny lunch box. Co można do niego włożyć? Dietetyczne placuszki z bananów, warzywa - jeśli nie przepada się za surowymi, dobrą propozycją będą grillowane. Można zabrać ze sobą także owoce, mini kanapeczki czy jakąś zdrową, ale słodką przekąskę, aby w razie potrzeby dodać sobie energii. Mogą to być na przykład daktyle z masłem orzechowym.

Zadbaj o swoje zdrowie!

Połączenie ruchu, praktyk mindfulness i zdrowego odżywiania, z całą pewnością przyniesie rezultaty, o których do tej pory nawet się nie śniło! Ważne jest jednak to, aby wdrążyć te zasady, jak najszybciej. Dbanie o samopoczucie i zdrowie jest naprawdę ważne i nie warto tego bagatelizować. W ten sposób można wzmocnić swoją odporność i zadbać o zdrowie nie tylko fizyczne, ale i psychiczne.

Zostaw komentarz