Imprezy okolicznościowe oraz specjalne okazje takie jak urodziny, Boże Narodzenie, czy udana finalizacja projektu sprawiają, że wielu pracodawców zaczyna poszukiwać odpowiednich prezentów dla członków swojego zespołu. Obdarowywanie pracowników to nie tylko miły gest, ale też inwestycja w budowanie pozytywnych relacji w firmie i motywacja do dalszej pracy na wysokim poziomie.

PREZENT BRANDOWANY

Niezależnie od tego jakiej dziedziny dotyczy działalność Twojej firmy istnieje wiele możliwości znakowania wybranych na prezenty czy upominki produktów. Tego rodzaju zabieg ma niezwykle duży wpływ na budowanie tożsamości marki i tworzenie wizerunku firmy, której członkami i ogniwem są pracownicy.

Istnieje wiele metod brandowania produktów dobieranych w zależności od wybranego materiału. Należą do nich między innymi naklejki (np. doming – połączenie kolorowego druku cyfrowego z żywicą), nadruki czy grawerowania (np. niezwykle trwałe grawerowanie laserowe). Podczas codziennego użytkowania gadżetów, bądź innych przedmiotów, którymi obdarowani zostali pracownicy, podświadomie pojawia się myśl, że firma, której są członkami bądź klientami jest hojna i godna zaufania. Oprócz znakowania samych prezentów warto wziąć pod uwagę opakowania w których zostaną one wręczone. Oznakowanie toreb, kartoników czy szkatułek w których dostarczone zostaną prezenty nie jest bagatelną sprawą i warto, aby również one reprezentowały firmę np. poprzez wytłoczenie na nich logo, życzeń, bądź krótkiego hasła kojarzonego z marką.

Mając świadomość jak ważne jest brandowanie produktów, warto zawczasu zapoznać się z ofertami licznych firm zajmujących się tego typu działalnością. Intensywnym okresem pracy dla tej dziedziny branży jest Boże Narodzenie, w związku z czym - szczególnie w przypadku dużych zamówień - składaniem zlecenia można zająć się już w listopadzie.

JAKI PREZENT DLA PRACOWANIKA WYBRAĆ?

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz prezentów dla 10, 100 czy 1000 pracowników wybór odpowiedniego podarunku powinien być podporządkowany kilku zasadom. Pierwszą i najważniejszą z nich jest unikanie zbytniej poufałości. Prezenty z jednej strony nie powinny być osobiste, a z drugiej warto, aby trafiały w gusta osób obdarowywanych. Utrzymanie zawodowej stopy przy jednoczesnym usatysfakcjonowaniu pracowników okazuje się nie być tak prostą sprawą. W wyborze prezentów należy kierować się prezentacją wizerunku firmy, dobraniem odpowiedniego zakresu cenowego produktu do okazji, a także dbaniem o jego wysoką jakość i walory estetyczne.

Spośród pomysłów na prezenty dla pracowników wymienić można stosunkowo bezpieczne wyjścia takie jak bony zakupowe, karty upominkowe, karnety na kolacje, czy krótkie pobyty w SPA. Należy zauważyć, że nawet tak proste z pozoru rozwiązania niosą z sobą ryzyko niepowodzenia, gdyż dobór odpowiedniego upominku wymaga już pewnej znajomości pracownika.

Kolejnymi pomysłami na prezenty dla pracowników są kosze upominkowe, gadżety elektroniczne, pióra wieczne, zegarki, jak również elementy odzieży (np. koszulki lub torby), bądź wyposażenia domowego (np. kubki czy ekspresy do kawy). Zaletą tego rodzaju prezentów jest możliwość ich znakowania (czyt. budowania tożsamości marki i firmy), a także codziennego użytkowania przez pracowników, bądź członków ich rodziny. Przy wyborze tego typu prezentów warto wziąć pod uwagę ich wpływ na nawyki pracowników.

Coraz więcej osób skłania się ku zdrowemu stylowi życia, jest na różnego rodzaju dietach bądź oszczędza poprzez noszenie do pracy własnoręcznie przygotowanych posiłków i napojów. Podarowując zestaw składający się z lunchbox’a i przydatnych akcesoriów takich jak bidon, torba bądź kubek termiczny, pozytywnie wpłyniesz na nawyki żywieniowe swojego zespołu.

Monbento lunchboxy termosy

Solidnie i estetycznie wykonane pojemniki i akcesoria na jedzenie stanowią modny, oryginalny i praktyczny pomysł na prezent. Szeroki repertuar kolorów i rodzajów pozwala na dobór prezentu w zależności od gustu i płci. Zróżnicowanie pod kątem cenowym umożliwi dobór odpowiedniego podarunku do konkretnej okazji. Dodatkowo lunchbox’y, torby termiczne, termosy i kubki termiczne świetnie nadają się do znakowania logiem Twojej firmy.

pojemniki na jedzenie do pracy

Wybór tego rodzaju podarunków świadczy o wizerunku firmy, która ceni sobie zdrowie pracowników zapewniając im wysokiej jakości, estetyczne i przydatne prezenty, dostosowane do każdej okazji. Zadowolenie i satysfakcja gwarantowane!

kubek termiczny na prezent

Zostaw komentarz