Lato w pełni, świeci słońce, śpiewają ptaki... 

Po tak długim czasie spędzonym w domu, chcemy znów poczuć się swobodnie, a doskonałą ku temu okazją są pikniki – te organizowane po długich wędrówkach, te domowe i te w parkach miejskich. Każdy z nich może sprawić wielką radość, a my mamy kilka patentów na ich przygotowanie :)

1. Miejskie „piknikowanie”

Nie zawsze znajdziemy czas na przygotowanie odpowiedniego dania na wypad do parku, ale da się to obejść :) Wystarczy zamówić w ulubionej restauracji posiłek (lub kilka) i poprosić o zapakowanie go do Waszego ulubionego lunchboxa. Transport jedzenia nie sprawi problemu, a jednocześnie przyczynisz się do zmniejszenia zużycia jednorazowych opakowań.

2. Na wędrówce

Jeśli jesteś pasjonatem długich spacerów, doskonale zdajesz sobie sprawę, że Twoje ciało potrzebuje dużo energii. Dlatego warto zadbać o dostarczenie mu odpowiedniej ilości wolno spalających się węglowodanów – makaron, ryż, czy płatki zbożowe zapewnią Ci niezbędną moc. Wystarczy byś zabrał je ze sobą w termosie obiadowym, który podtrzyma temperaturę posiłku przez odpowiedni czas. 

Nie zapomnij też o nawodnieniu – dzięki wielorazowej butelce dopasowanej do Twoich potrzeb możesz mieć przy sobie ulubiony napój zawsze pod ręką.

3. Małe zachcianki

Czy jedzenie na świeżym powietrzu może być codziennością? Oczywiście :) Szczególnie, że głód potrafi dopaść w nieoczekiwanych momentach. Dlatego uwielbiamy mieć przy sobie pojemniczki z przekąskami – mała sałatka, czy świeże owoce pod ręką potrafią uratować życie, a przynajmniej poprawić dzień :)

***
Inspiracja: 
https://en.monbento.com

Zostaw komentarz