Kategorie »
LUNCH BOX » TERMOS » KUBEK TERMICZNY TORBA TERMICZNA » DLA DZIECI » NA NAPOJE » DO KUCHNI » ZERO WASTE MARKI » PROMOCJA
O nas Contact us Wysyłka Regulamin sklepu Płatności Dlaczego my Media o nas Artykuły Konkurs Zwroty Reklamacje Ochrona danych osobowych Pomagamy

Ekologiczne pojemniki na jedzenie

Ekologiczne pojemniki na jedzenie

Dlaczego ekologiczne pojemniki na żywność są takie ważne?
Wysokiej jakości lunchbox możesz używać przez wiele miesięcy, a nawet lat! Takie pudełko na zdrowe jedzenie wykonane jest nie tylko z bezpiecznych w kontakcie z żywnością materiałów (z jakich wykonane są np. plastikowe pojemniki na żywność), ale też tworzyw, które nadają się do recyclingu lub są biodegradowalne.


Przyjazne środowisku opakowania na wynos wykonane są ze szkła, bambusa lub stali nierdzewnej. Wybierając wysokiej jakości Eko Produkty, warto zadbać, aby pojemnik, w którym będą one przechowywane, także odpowiadał jak najwyższym standardom oraz posiadał odpowiednie certyfikaty.

Przygotowaliśmy krótkie omówienie, dzięki któremu wybierzesz swój Eko lunchbox.

 zuperzozial, bambusowy lunchbox

 

Bambusowy lunchbox


Bambus jest jedną z najszybciej rosnących roślin wykorzystywanych w przemyśle - od posadzenia do ścięcia potrzebuje jedynie 3 lat. Jego drewniejące łodygi używane są między innymi do produkcji włókna, które charakteryzuje się lekkością i wytrzymałością. Włókno bambusowe, skrobia kukurydziana oraz żywica melaminowa stanowią podstawę całkowicie biodegradowalnych śniadaniówek Zuperzozial. Swoim kształtem przypominają japońskie bento. Pojemniki te, nadają się do przenoszenia kanapek, owoców i pozostałych przekąsek. Nie posiadają uszczelki, w związku z tym, nie polecamy ich do przenoszenia soczystych posiłków. Dostępne są również w wersji dla dzieci.

 

Zuperzozial, papier wielokrotnego użytku, opakowanie na owoce

Papierowe opakowanie na kanapki

 

Wielokrotnego użytku, papierowe opakowania na kanapki i przekąski Zuperzozial, to całkowita nowość. Wykonane zostały z impregnowanej celulozy - dzięki temu, nadają się do mycia i służyć będą na lata. Papierowe lub plastikowe woreczki śniadaniowe mają godnego następcę.

 

 

Stalowe pojemniki na jedzenie

Stalowy lunchbox, wykonany z wysokiego gatunku stali nierdzewnej, charakteryzuje się wysoką trwałością, łatwością w dezynfekcji, odpornością na korozję oraz, co najważniejsze tym, że nie wnika w potrawy. Umieszczane na stalowych naczyniach symbole np. 18/8 oznaczają procentowy stosunek metali użytych w stopie np. 18% chromu, 8% niklu.

 

 Stalowy lunch box, stalowy pojemnik na jedzenie, stal nierdzewna, śniadaniówka, lunchbots, made sustainedStalowe lunchboxy marki Lunchbots wyróżniają się na tle pozostałych tego typu produktów tym, że zarówno komora, jak i pokrywka wykonane są ze stali. Dostępne są w wariantach posiadających różną ilość podziałek: trzy lub pięć. Na sosy lub przekąski sprawdzą się szczelne, zakręcane pojemniczki Lunchbots. Pokrywki wykonane z bezpiecznego w kontakcie z żywnością tworzywa.


Holenderska firma Made Sustained w swoich stalowych lunchboxach zastosowała silikonowe pokrywki. Dzięki nim, pojemniki są szczelne i nadają się do przenoszenia soczystych potraw. W zestawie Made Sustained znajdują się trzy, różnej wielkości pojemniki, które na czas przechowywania można wsadzić jeden w drugi.

 

Stalowym pojemnikiem na żywność zainteresowała się także firma Anny Lewandowskiej HPBA przygotowując metalowy lunchbox zamykany klamrami. W zestawie znajduje się dopasowany do niego materiałowy pokrowiec.

 

 

Stalowo-bambusowe pojemniki

 

Ostatnio, znaleźć można pojemniki łączące w sobie zarówno właściwości stali nierdzewnej, jak i bambusa. Takie rozwiązanie, przygotowała marka Black&Blum w swojej śniadaniówce Sandwich Box. Posiada ona silikonową uszczelkę, która zapewnia świeżość przenoszonej w pojemniku kanapki. Bambusowa pokrywka służyć może jako deska do przygotowania drugiego śniadania. Pojemnik spięty jest silikonową opaską nadającą mu charakteru japońskiego bento.

 

szklane pojemniki na żywność, lunchbox, lunch box, lifefactory, eko produkty

Szklane pojemniki na żywność 

Potrawy przechowywane w szklanym pojemniku na żywność w żaden sposób z nim nie reagują. Pojemnik nie przejmuje smaku ani zapachu przenoszonych w nim potraw. Wykonane z hartowanego boro-krzemowego szkła pojemniki Lifefactory sprawdzą się zarówno jako bento, jak i pudełka na resztki z obiadu. Dodatkowe wzmocnienie w postaci silikonowego etui - zapewnia ich wytrzymałość oraz dodaje odrobiny koloru. Pokrywka pojemników Lifefactory wykonana jest z polipropylenu (PP#5) bez BPA. Szklane pojemniki bez zdejmowania silikonowego pokrowca można używać w zmywarce, zamrażarce i piekarniku (bez pokrywki). Dostępne są w trzech rozmiarach 240 ml, 475 ml oraz 950 ml.

 

 

 

 

słoik, weck, wek, słoik na lunch, słoik na przetwory, lunchbox szklany, szklany pojemnik na jedzenie, szklany pojemnik na żywność

 

 

 

 

 

W serwisach lifestylowych spotkać można się z modą na noszenie posiłków w różnego rodzaju słoikach ze szklaną, metalową lub ceramiczną pokrwyką. W takim szklanym słoiku typu weck, bez problemu spakować można zarówno sałatki, jak i dania jednogarnkowe, owsianki czy zupy (izolacja w postaci gumowej uszczelki nie dotyka jedzenia). Świetnie nadają się też do koktajli.

 

 

 

 

 

Zestaw Kilner, szklany słoik, weck, wek, lunchbox, lunch box

 

 

 

Z myślą o wielbicielach jedzenia posiłków ze szklanych słoików, marka Kilner przygotowała zestawy - mniejszy i większy, na które składają się słoik, stalowy widelec oraz neoprenowa torba termiczna.

Dostępne są także słoiki z uchem, w pokrowcu, a także z metalową nakrętką, czy z dołączonym pojemniczkiem na sos.