Termos obiadowy

Termos obiadowy to niezastąpione urządzenie, które może się przydać w wielu sytuacjach.  Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo może okazać  się przydatny, dlatego jest to znakomity pomysł na oryginalny prezent na przykład na Święta Bożego Narodzenia.

Termos do szkoły 

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak ważne jest zjedzenie ciepłego posiłku w porze obiadowej. Tym bardziej jest to ważne, gdy mówimy o dzieciach, których organizm jest w fazie intensywnego wzrostu.  Dzieci często nie chcą jeść szkolnych obiadów, ponieważ im nie smakują, lub są nieapetycznie podane. Co więcej, w naszym klimacie przez zdecydowaną większość roku szkolnego na dworze jest chłodno, dlatego zjedzenie ciepłego posiłku w ciągu dnia staje się koniecznością  zapobiegającą wyziębieniu i osłabieniu organizmu dziecka, co z pewnością uniemożliwi mu skuteczną naukę. W tej sytuacji warto skorzystać z termosu obiadowego, dzięki któremu nasze dziecko zje ciepły, domowy obiad będąc w szkole. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, na przykład śliczne, kolorowe termosy obiadowe firmy Aladdin czy Kambukka, które znakomicie nadają się dla dziecka do szkoły.Idealnym rozwiązaniem będzie też OmieBox, szczelny lunchbox z termosem, który umożliwia przenoszenie ciepłych i zimnych dań jednocześnie.

Omiebox lunchbox z termosem
Kambukka termos na jedzenie dla dziecka

Termos do pracy

Wiele biur nie jest wyposażonych w kuchenki mikrofalowe. Ponadto jest spora grupa osób, które nie chcą podgrzewać jedzenia w kuchence mikrofalowej ze względu na przekonanie o szkodliwym wpływie tej technologii ogrzewania posiłków na ich wartość odżywczą. Niewiele biur ma w pobliżu przyzwoite lunchowe restauracyjki, w których można zjeść smaczny obiad w dobrej cenie, a nawet, jeśli  takowe są, jedzenie często nie jest tam zbyt świeże, menu monotonne i nudne  już po kilku miesiącach. Częstym problemem jest również to, że jedzenie podawane w restauracjach jest zbyt mocno  i bez wyczucia doprawiane – jest za słone, zbyt pieprzne, ze zbyt dużą ilością przypraw i tłuszczu, który też często jest wątpliwej jakości. Ponadto koszty codziennego stołowania się na mieście są naprawdę spore i mało kogo stać na taki wydatek.

termos na jedzenie do pracy Monbento

Jedzenie na drogę

Termos obiadowy znakomicie sprawdzi się również w podróży pociągiem, czy samochodem. Nie trzeba chyba nikomu opisywać jakości posiłków serwowanych w pociągowych bufetach. Przydrożne zajazdy z kolei bardzo rzadko oferują świeże i smaczne jedzenie, zwykle niestety są to odgrzewane w kuchence mikrofalowej, źle ugotowane posiłki typu „wiejskie jadło”. Zatem żeby po podróży nie bolały nas brzuchy, warto zabrać ze sobą świeży i zdrowy domowy obiad w termosie obiadowym.

Kambukka termos obiadowy na jedzenie
termos podróżny na jedzenie

Zostaw komentarz