Gdzie wybrać się na zimowy urlop?

Zimowy urlop od pracy i szkoły to doskonała regeneracja dla organizmu, a także okazja do poznania nowych miejsc czy kultur w przypadku wakacji zagranicą. Ferie zimowe można spędzić w pięknych polskich i nie tylko górach, jeżdżąc po stokach, jak również wyruszyć do ciepłych krajów, jeżeli jesteśmy zmęczeni zimą.

Zimowy urlop w polskich górach

Destynacji turystycznych jest mnóstwo, miłośnicy polskich gór również mają duży wybór kurortów. Przeważnie wybierając się w góry planujemy aktywnie spędzać czas jeżdżąc na nartach, snowboardzie, a w przypadku pobytu z małymi dziećmi również chcemy zapewnić im zabawę na sankach czy lepiąc bałwana. Jeżeli zdecydujemy się na zimowe szaleństwa nie można zapominać o rozgrzaniu organizmu. Kubki termiczne z ciepłą herbatą, termosy czy pudełka plastikowe z przekąskami są wręcz koniecznością jeżeli zamierzamy spędzić cały dzień poza naszą kwaterą. Należy wziąć też pod uwagę zmiany temperatur i ubrać się na tzw. „cebulkę”. Zapominając o podstawowych rzeczach urlop możemy spędzić w łóżku z gorączką, a nie na łonie natury.

Włoskie szaleństwo na stokach

Włochy to jeden z najbardziej popularnych kierunków odwiedzanych przez Polaków. Nie tylko przyciągają nas znakomite warunki narciarskie, piękne widoki, ale również włoskie jedzenie i niepowtarzalny klimat. Włoskie Alpy są bardziej zróżnicowane od Dolomitów, bo możemy znaleźć tam łagodne trasy w sam raz dla początkujących narciarzy, jak i wysokogórskie tereny, dających możliwość jazdy off-piste. W ośrodkach turystycznych jest mnóstwo restauracji, w których możemy skosztować pysznego jedzenia, ale wybierając się na wycieczkę mimo wszystko warto zabrać ze sobą pudełka plastikowe z prowiantem i ciepłą herbatę czy kawę. Termosy i kubki termiczne doskonale się do tego nadają, a nie ma nic przyjemniejszego niż ciepły napój po stokowych szaleństwach.

Tajlandia na wyciągnięcie ręki

Mimo, że jest to bardzo daleki kierunek na zimowy urlop to warto pomyśleć o ciepłym piasku na plaży, krystalicznej wodzie i egzotycznym jedzeniu. Jeżeli zarezerwujemy przelot kilka miesięcy wcześniej, będziemy śledzić oferty przewoźników, to można liczyć na wycieczkę nawet o połowę taniej w porównaniu ze standardową ofertą. Jest to kierunek polecany nie tylko dla par, ale także rodzin z dziećmi. Mieszkańcy są bardzo pomocni, ceny niskie, a klimat wręcz bajeczny. Tajlandia jest kierunkiem coraz bardziej popularnym wśród Polaków, szczególnie w okresie zimowym, kiedy jesteśmy spragnieni słońca chyba nie ma lepszej opcji za porównywalną cenę.

Jedynym minusem jest długi lot, który trwa około 12-16 godzin w zależności skąd wyruszymy. Jeżeli nie jesteśmy miłośnikami pokładowego jedzenia, do samolotu można oczywiście wziąć swój własny posiłek. Jest to często praktykowane przez osoby na zdrowej diecie, które podróżne pudełka plastikowe zapełniają różnorodnymi przekąskami. Kubki termiczne i termosy nie będą potrzebne na miejscu, ale w długiej podróży jak najbardziej. Ich zaletą jest to, że długo utrzymują ciepło i możemy pić nasz ulubiony napój, którego może zabraknąć na pokładzie.

Zostaw komentarz