Ospałość? Brak energii?

Jesienno zimowa aura,  za którą raczej  nie przepadamy. Można jednak coś zrobić, żeby poczuć się lepiej! Jednym z najprostszych sposobów na wzmocnienie pracy naszych mózgów jest odpowiednia dieta -  bogata w składniki, które usprawnią naszą koncentrację! Za dużo kawy? Jeśli odpowiedź brzmi TAK, może warto przygotować sobie pudełko z jedzeniem bogate w białko, owoce, warzywa i starać się spożywać posiłek regularnie! Wskazane - co trzy godziny, najlepiej pięć razy dziennie i bez obawy o to, że się przytyje.

Co zabrać ze sobą ? Włóżmy do pojemnika banana! Wpływa idealnie na pracę mózgu, dostarcza nam brakującej energii i poprawia pamięć,  dołóżmy  gruszkę i mamy wzmocniony układ nerwowy. Zjedzmy przynajmniej raz w tygodniu zdrową rybę, która zapewni nam właściwości prozdrowotne dzięki zawartości kwasów omega 3 ale..nie zapominajmy o zdrowej kaszy, która jest węglowodanem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania.

Na przekąskę koniecznie pestki dyni lub słonecznika zawierające cenne składniki mineralne uzupełniające wszelkie niedobory w naszym organizmie.  

A co na stres?

Nasza propozycja to migdały i gorzka czekolada.  Te dwa produkty zawsze i wszędzie złagodzą skutki zmęczenia ponieważ są bogate w magnez, co bardzo ważne u osób pijących nadmierną ilość kawy w ciągu dnia, bo to właśnie ona wypłukuje magnez z naszego organizmu, a także przyczynia się do zaburzeń snu i spadku koncentracji. Dlatego najlepszym zamiennikiem kawy będzie zielona herbata zawierająca również kofeinę dzięki czemu ma właściwości pobudzające ale przede wszystkim ma pozytywny wpływ na zdrowie i oczyszczanie naszego organizmu.

Dodaliśmy Wam energii? Polecamy wypróbować!?

Zostaw komentarz